Зоомагазин Леопольд

“Був штурм за штурмом, кожні пів години”, – черкащанин про активні бої на Бахмутському напрямку

Військовий із Черкас Ігор Зайчук розповів про бої на Бахмутському напрямку наприкінці 2022-го й початку 2023 року, коли активно наступали “вагнерівці”. 

Про це заступник командира другого штурмового батальйону 3-ої ОШБ Ігор Зайчук детальніше розповів в інтерв’ю “18000”.  

Після Запорізького напрямку, де раніше перебував Ігор Зайчук, Бахмутський йому видався складнішим: ритм війни був інший. Каже, що відчувалася “справжня війна”. 

– Тоді ЧВК “Вагнер” здійснював наступ. Він хотів вийти на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ, з іншого боку тиснув на Слов’янську трасу. Якби він взяв це кільце агломерації, то добряче, на десятки кілометрів, відкинув би Сили оборони. Скажу відверто, що в них тоді виходило тиснути. Це були м’ясні штурми, – розповідає Ігор Зайчук. 

Захисник розповідає, що від частоти штурмів не можна було піднести бойовий комплект і почистити зброю, вона клинила.

– Своїх людей вони поклали там досить багато, але тактику дії малих груп вивчили добре. Підходили під вогнем легких гранатометів, мінометів менших калібрів близько до нашої лінії оборони, закидали гранатами й брали опорний пункт. І так група за групою. Важко було тоді Силам оборони, враховуючи, що наша піхота не звикла до таких активних дій. Тут був штурм за штурмом, кожні пів години. Морально наші воїни були готові, але, можливо, інколи фізично не витягували, бо не було сну, можливості піднести БК, евакуювати поранених, загиблих, – пригадує заступник командира. 

Дивіться інтерв’ю повністю: 

Як писав 18000, Зайчук розповів, як воїни на фронті реагують на свої досягнення.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *