Частина черкаських шкіл не набиратиме першачків наступного року, – Воронов

Сергій Воронов

Замість шкіл – гімназії та ліцеї. У Черкасах стартує реформування середньої ланки освіти.

Про особливості процесу реформування кореспонденту “18000” розповів директор міського департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

За його словами, вже наступного року в Черкасах розділять школи на такі типи:

  • початкова школа – заклад освіти І ступеня (1-4 класи),
  • гімназія – заклад освіти ІІ ступеня (5-9 класи)
  • ліцей – заклад освіти ІІІ ступеня (10 – 12 класи).

Кожен ліцей матиме власне спрямування

Профільна школа (10-12 класи) матиме два спрямування: ліцей академічного спрямування та ліцей професійного спрямування.

– Попередньо в місті буде близько семи ліцеїв. Такі заклади наступного року не набиратимуть першокласників. Там навчатимуться лише 10-12 класи. До кінця року ми презентуємо концепцію, щоб батьки наперед розуміли, у яких школах підготовчі класи будуть зайвими, тому що 1-их класів там не буде. Натомість ще частина шкіл не будуть набирати 10 класів, – пояснює посадовець.

Як розповідає Сергій Воронов, розділення середньої та старшої ланки освіти буде здійснено у межах нового закону “Про освіту”.

– Загалом цей процес мав розпочатися аж у 2022 році. Проте новий міністр освіти заявила, що реформування буде пришвидшено. Аби це не було ударом для школярів і їхніх батьків, ми запускаємо повільно процес уже зараз, – додає керівник міського департаменту освіти.

Нині департамент аналізує кількість учнів, матеріально-технічне забезпечення, педагогічний склад і проектні потужності кожної школи.

Кожен із майбутніх ліцеїв матиме певне спрямування. Як, наприклад, зараз воно є у фізико-математичного ліцею.

Вчителі без роботи не лишаться, а директори працюватимуть по-новому

Сергій Воронов запевняє, що внаслідок реформування вчителі без роботи не лишаться. Водночас у закладах освіти відбудеться ротація кадрів.

– Сьогодні директори шкіл уже знають про майбутнє реформування. Вони мають змогу поспілкуватись із педагогічним колективом щодо того, в якому форматі ті б хотіли працювати: гімназії чи ліцею. Але, звісно, ми зі свого боку проводимо також аналіз, адже інтереси однієї школи не можуть бути вищими за розвиток усієї освіти в місті.

Зміниться у межах реорганізації і робота самих директорів. Відтепер ті працюватимуть за контрактом, який укладатимуть на 6 років. Директор школи зможе працювати на посаді не більше 2 термінів.

коментарі
4 Коментарі
  1. бреб это учился в 5 минутах а перешел в 10 класс нужно идти а то и ехать 30 мину т!)))) =

  2. Очень хочется посадить всех реформаторов в железную клетку со встроенной песочницей. Навсегда. Выдать им пасочки и совочки, чтоб реформировать песок. А нас оставить в покое.

  3. Необхідно терміново міському голові: 1. Терміново взяти під власний контроль проц

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *