Через окупантів літо українців може бути без херсонський кавунів та мелітопольських черешень

Цього року Україна отримає менший врожай, аніж було заплановано. Це пов’язано із військовими діями, які продовжують розгортатися на Сході та Півдні України.

Про це під час прямого ефіру у студії “18000” повідомив черкаський підприємець Віталій Ільченко.

– Україна цього року отримає меншу кількість врожаю. Це пов’язано з багатьма факторами. І пальне – лише його частина. Також серед причин – неможливість закупити мінеральні добрива, той же “Азот” то працює, то ні. Тож кількість врожаю з гектара буде меншою, і урожай загальний, який Україна збере, також буде меншим, – говорить Ільченко.

Він зазначив, що на Сході через замінування страждає техніка фермерів.

– Дуже часто відбувається підрив на мінах. Їде сільськогосподарська техніка, відбувається вибух – механізатор лишається живий, а техніка знищена. Це суттєво ускладнює можливість проведення робіт, – переконаний черкащанин.

Окрім того, він розповів про дії окупантів на Херсонщині.

– По овочах – у Херсонській області аграрії не будуть сіяти овочі, тому що на окупованих територіях рашисти починають ставити такі умови, що якщо хочеш працювати, 70 % врожаю в тебе забирають, – каже підприємець. – Уже зараз забирають зерно. Щоб це легалізувати, платять 80 доларів за тонну пшениці чи кукурудзи, тоді як ринкова ціна, як мінімум, у вісім разів вища.

Через такі дії цьогоріч в Україні буде складно купити черешню, яку вирощують у Запорізькій області, та херсонські кавуни.

– Буде проблема в нас із черешною однозначно. Мелітопольська черешня, до якої ми всі звикли, стане недоступною через те, що частину Запорізької області окупували. Херсонські кавуни – те саме, – сказав Ільченко.

Повну версію текстового інтерв’ю читайте ТУТ.

Дивіться також відеоінтерв’ю

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.