Через півроку водію таки повідомили про підозру у страшній ДТП, постраждалі кажуть про затягування

Через півроку після смертельної ДТП у Маньківці водію автомобіля, який насмерть збив жінку, таки повідомили про підозру. Донька загиблої Алла Мовчан, яка звернулася до нашого видання, впевнена, що справу затягують, а винуватець хоче уникнути відповідальності, прикрившись проблемами із здоров’ям. 

1 червня 2019 року у Маньківці водій Renault Kangoo насмерть збив 60-річну жінку на узбіччі.

Місце ДТП

Події того дня пригадує Алла Мовчан:

– Водій розніс половину вулиці, огорожі і стовп, слідів гальмування не було. Після ДТП він зі своєю дружиною майже самостійно вийшли з авто. Але почали відразу ж казати, що в нього стався епілептичний приступ, хоча ніяких наявних ознак приступу не було. Госпіталізації відразу він не потребував, і вже через 1,5 години після ДТП вони з дружиною давали інтерв’ю, – розказує вона.

Місце ДТП

Жінка розповідає, що з моменту трагічної автопригоди водій автомобіля навіть не звернувся до родини із вибаченнями та співчуттям.

– Зараз має бути проведена психіатрична експертиза. Оскільки він (водій – ред.) не визнає своєї провини, психіатрична експертиза – його остання надія, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Я хвилююся, що справа може навіть не дійти до суду. Є підстави вважати, що з водія хочуть зробити “психа”, а “психів” судити не можна. Мене цікавить наркологічна експертиза, яка мала бути готова через місяць після ДТП, бо, за словами очевидців, водій часто вживав спиртне, можливо й в той день, – розповідає Алла Мовчан.

Як вдалося з’ясувати 18000, кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 ККУ було відкрите у день автопригоди, 1 червня. Згідно з реєстром судових рішень, на сьогодні у справі є 5 ухвал. Чотири стосуються призначення експертиз (трасологічної, судово-медичної тощо)  і були опубліковані у липні і вересні минулого року.

Остання на сьогодні ухвала датована 22 листопада 2019 року. Суд надав доступ до історії хвороби винуватця ДТП у Маньківській ЦРЛ. При цьому в ухвалі зазначається, що в лікарні водій провів 3 дні. Слідчий на засідання не з’явився.

Водночас, як інформують в прокуратурі області, у кінці року водію повідомили про підозру.

– 24 грудня водію автомобіля повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України. Наразі орган досудового розслідування чекає на висновки останньої експертизи, після чого буде вирішуватися питання про скерування справи до суду, – коментує речниця прокуратури області Світлана Андрейченко.

коментарі

2 Коментарі

  1. Страшна ситуація. Як завжди в нашій країні, безвихідне очікування безнаказанності злочинців. Зауважу, що забор розбито не автомобілем, а тілом загиблої жінки. І навіть жодного “вибачте” від злочинця. Чим вбивця в ДТП відрізняється від вбивці з рушниці? А наші “реформовані” і далі “вирішують питання”, замість розслідування та покарання

  2. Ганьба правоохоронним органам Маньківського району Черкаської області та суддям Маньківського районного суду .Я Вас розумію, як ніхто інший, тому що у мене чоловік потравив у ДТП, де дякувати Богу залишився живий. Також правоохоронні органи затягнули слідство, закрили, А суддя Маньківського районного суду Калієвський І.Д. визнав пяного Яремчука М.С. винним , але відповідальності не наклав, так як закінчився термін. Слідчі на судові засідання не ходять, не зрозуміло чого… Прокуратура дає відповідь ,що все по Закону. Виникає питання якими законами керується прокуратура Маньківського району. А начальника слідства підвищили в посаді. Нам також назначив Маньківський районний суд безліч експертиз, які тривають по цей час. Зрозуміло що це затягування і результатів не буде. Тому хочу Вам сказати , що ці експертизи, у Вашому випадку будуть лише на користь винуватця, що дасть йому уникнути покарання. Але винуватець він добре розуміє, що він скоїв злочин, бо він є убивця. А те що затягується слідство,судді виносять такі рішення, то хто щоб не казав це не по закону, це не по совісті. І нехай не забувають,що Вони всі стануть перед Божим Судом…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.