Віктор Євпак

Через спеку та забруднення води хімічними сполуками на Дніпрі в районі Черкас гниють водорості

Фото О. Костирка

Вода в Кременчуцькому водосховищі в районі Черкас забруднена хімічними сполуками. В поєднанні з високими температурами повітря це призвело до цвітіння та гниття водоростей на Дніпрі. 

Про це повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Лабораторією гідрометеослужби на акваторії Кременчуцького водосховища в районі м. Черкаси було відібрано 36 проб води на трьох створах: 2 км вище міста, у межах міста та 6 км нижче міста. У кожній пробі визначалось більше 30 показників, що характеризують стан природної води по відношенню до норм рибогосподарського призначення.

Як показали результати досліджень, поверхнева вода у районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм хромом шестивалентним до 6,0 ГДК, фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК та манганом – до 3 ГДК.

У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 – 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом, збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу та аспар в межах 1,3 – 2,0 рази.

Водночас високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростей. Нині спостерігається їх відмирання, що супроводжується гниттям, як у воді, так і прибережній смузі. У зв’язку з цим у місцях очеретяних заростей можна відчути неприємний запах.

Віктор Євпак

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини