Через вибори на Черкащині Зеленський може розпустити ЦВК

Формальним приводом стане ситуація на 198 виборчому окрузі Черкаської області. 

Про це пише “DT.UA “.

За даними із джерел в Офісі президента (ОПУ), Центральна виборча комісія  буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. ОПУ вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК до Верховної Ради.

Очікувалося, що подібний крок президентом буде зроблений після проведення Рахунковою палатою аудиту ЦВК двох виборчим циклів – президентського і парламентського. Однак Рахункова палата тільки планує почати аудит використання державних коштів ЦВК цього року.

Подання президента з вимогою про розпуск Центрвиборчкому вже передали до апарату Ради для реєстрації.

Формальним приводом для розпуску ЦВК у зверненні президента стане ситуація, що склалася на 198 виборчому окрузі Черкаської області. 24 і 26 серпня Верховний суд скасував протокол ЦВК про результати виборів у цьому окрузі, в якому зафіксована перемога самовисуванця Сергій Рудика. Позов подала кандидатка від “Слуги народу” Наталії Дяченко. У результаті Рудик не прийняв присягу народного депутата.

Насправді Банкову не влаштовує контроль над ЦВК, що перебуває в руках колишнього президента Петра Порошенка та ексдепутата Олександра Грановського.

Відповідно до статті 31-1 Закону про Центральної виборчої комісії України, повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені парламентом за вмотивованим поданням президента України. Рішення Рада, згідно із законом, повинна прийняти не менш як двома третинами від її конституційного складу.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.