Черкащанам порадили, як позбутися амброзії

Амброзія почала інтенсивно розмножуватися в Україні на початку двотисячних років, проявивши свій характер алергена. Позбутися бур’яну – нелегке завдання.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі у боротьбі з нею люди програють.

Щоб ефективно боротися із амброзією полинолистою, необхідно знати, що це рослина-однорічник, який розмножується тільки насінням. Вегетуюча рослина для людини безпечна, на відміну від квітучої. До того ж у вегетуючої рослини коріння слабке, отже, її легко вирвати з корінням. Скошування – не найефективніший спосіб боротьби. Адже, коли залишаються хоча б перші (найнижчі) листки, пагони розвинуться і обов’язково заквітують.

Досвід боротьби з амброзією засвідчує: там, де вчасно та ретельно рвали амброзію з корінням, в майбутньому з’являються лише поодинокі рослини, які легко знищити.

У сільському господарстві цю проблему вирішують за допомогою гербіцидів.Доцільно використання гербіцидів у випадках, коли інші методи боротьби неможливі або не ефективні, наприклад, для знищення амброзії полинолистої на залізничних полотнах.

Дозволяється застосування гербіцидів, які занесені в перелік дозволених до використання в Україні.

А на присадибних ділянках, на невеликих площах,  з амброзією полинолистою найкраще боротися саме вириваючи рослини з корінням. Це потрібно робити задовго до її цвітіння, яке починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *