Узимку кажани впадають у сплячку, тож якщо ви знайшли кажана на вулиці чи у себе в будинку, необхідно повідомити про це зооволонтерам.
Про це йдеться в матеріалі “18000” – Кажани Черкащини: як жінка рятує рукокрилих у себе вдома.
На Черкащині є лише одна офіційна зооволонтерка, яка рятує кажанів. Це Марина Радевич, вона співпрацює з Українським центром реабілітації рукокрилих у Харкові. За її словами, якщо побачили кажана, то це вже значить, що треба рятувати. Адже ці тварини в природних умовах ховаються у щілинах і вилітають тільки вночі. З людьми не контактують.
– Перше й найголовніше – кажанів не можна чіпати голими руками. Робити це потрібно лише в рукавичках. Якщо вони тоненькі, то одягнути дві пари. Цього буде достатньо, щоб кажан не прокусив їх. Також можна використати рушник, замість рукавичок, – розповіла зооволонтерка.
Кажана необхідно покласти в коробку та зробити дірки для повітря олівцем. Отвори бажано пробити до того, як помістили тварину. Зверху потрібно заклеїти скотчем, адже рукокрилі дуже швидкі й можуть вилізти через щілинку. Марина Радевич наголосила, що далі тварину потрібно передати зооволонтерам, адже не підготовлені люди не зможуть вдало доглянути за кажанами.
Читайте також: Черкаська зооволонтерка розповіла, чи можуть кажани бути небезпечними для людини.
Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.