Черкащани у складі збірної України позмагалися на чемпіонаті з алтимату в Португалії (ФОТО, ВІДЕО)

Двоє черкащан Олександр Подимський і  Микита Данилевський виступили у складі збірної України на пляжному чемпіонаті із алтимат фризбі у Португалії. Спортивний захід, участь у якому взяла майже сотня команд, відбувся у місті Портіман.

Черкащани є гравцями місцевої команди з алтимату Full Stack. Окрім них, до складу української збірної увійшли ще 13 гравців з усієї України. І хоч фінішували українці не з кращим результатом, черкаські гравці ним задоволені. Переконані: головне – це досвід.

Усі команди ділилися за статтю та віком. Черкащани увійшли до чоловічої збірної. Окрім того, на чемпіонаті також виступила і українська команда-мікс (тобто коли у складі й дівчата, і хлопці).

Автор фото Ілля Шипунов

Портіман – “місто спорту”, розташоване на півдні Португалії на березі Атлантичного океану. Саме тут відбуваються першості з пляжних видів спорту.

Українській чоловічій збірній вдалося виграли 2 з 9 ігор. Обидва рази вони перемогли у команди Кур’єрські острови, яка об’єднує учасників з усього світу.

– Я знав, що ми будемо програвати, – говорить Олександр Подимський. – Тобто, звісно, я вірив у нашу команду, але адекватно оцінював сили. Водночас статистично та історично ми зіграли дуже добре. Історично – тому що увійшли у п’ятірку лідерів-команд, які показали кращий дух гри – це великий прогрес для збірної в порівнянні з минулими виступами.  Натомість статистично, тому що в нас було дуже мало тренувань разом, а гравці – з усієї України. Попри перешкоди, ми викладалися на повну. Варто відзначити гру з сильною збірною Німеччини – рахунок 9:10. У якісь моменти були сильно втомлені, часом щось не вдавалось, але ми стискали зуби і грали до останнього. Тож свою порцію досвіду і насолоди від гри отримали.

Окрім нового закордонного досвіду, Саша привіз у Черкаси і пам’ятну футболку команди Португалії. За традицією, на подібних світових змаганнях високого рівня гравці обмінюються футболками.

– Прикольна традиція, тому що так ви робите рекламу своїх клубів. Приїжджаєш у свою країну із футболкою клубу, демонструєш, що ось є такий клуб в іншій країні. Підвищуєш їхню пізнаваність на світовому рівні, а вони – пізнаваність твого клубу або збірної, бо носять твою футболку, – пояснює Олександр.

Не обійшлася поїздка і без конфузів. Так, перебуваючи в аеропорту у Франкфурті-на-Майні хлопці запізнилися на літак.

– Ми пішли в Макдональдс, щоб перекусити, наче швидко все робили. Потім швидко і йшли. Проте коли підійшли до виходу на злітну смугу, виявилось, що автобус уже поїхав із пасажирами. Хоч літак ще не полетів, звісно, окремий автобус для нас ніхто не присилав. Нам вдалося знайти квитки на інший рейс. Словом… це був найсмачніший чизбургер за 170 євро, – сміється гравець із фризбі.

Автор фото Ілля Шипунов

Зупинятися на досягнутому хлопці не збираються – уже зараз планують своє подальшу участь в українських і закордонних змаганнях. А ще хочуть провести чемпіонат із алтимату в Черкасах.

– Один такий уже відбувався у Черкасах у 2017 році, – зазначає Микита Данилевський. – Однак зараз провести такий захід непросто, тому що гравців із алтимату в Україні не так багато. І вони щоразу стоять перед вибором: поїхати десь на змагання в Україні чи все ж таки за кордон, де отримають більше досвіду.

Як і раніше, черкаська команда Full Stack відкрита до нових гравців.

Алтимат може відбуватися на трьох різних покриттях: пісок, газон або в залі на твердому покритті. Тож у теплий період черкаський Full Stack займається на пляжі, а в холодний – у залі, який допомагають орендувати місцеві ІТ-компанії eKreative, SPD та Default Value. Заняття відбуваються у вечірній час та у вихідні. Докладнішу інформацію про команду можна дізнатись ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *