Черкащани зареєстрували петицію проти припинення роботи санаторних шкіл-інтернатів (ВІДЕО)

Навчання окремо від лікування. Такі зміни передбачає закон “Про повну загальну середню освіту”, ухвалений народними обранцями 16 січня. Згідно з ним, з цього року в Україні припинять працювати санаторні школи-інтернати. З вересня до них не набиратимуть учнів. А впродовж року ці заклади стануть ліцеями, де більше не лікуватимуть дітей. 

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

На Черкащині є п’ять санаторних школів-інтернатів. Днями у такому закладі пройшли збори ініціативної групи батьків, на яких обговорили, де далі навчатимуться їхні діти.

– У нас немає варіантів, дитина не буде спілкуватися з однолітками, не розвиватиметься ніяк в соціумі, ми просто будемо сидіти вдома для того, щоб він здобував освіту і паралельно десь проводити лікування, відповідно працювати я не зможу, бо будуть постійні переїзди, якісь санаторії, – розповідає мама шестикласника Олена Полякова.

Черкаська санаторна школа-інтернат спеціалізується на лікуванні захворювань спини. Нині в закладі навчаються 552 школярі. Лікування в ньому комплексне, процедури для кожного учня визначають індивідуально. У школі 30 медпрацівників. Якщо заклад стане ліцеєм чи пансіоном, персоналу доведеться шукати нову роботу.

Згідно із Законом “Про повну загальну середню освіту”, цьогоріч такі заклади припинять набір учнів. У наступному 2021-ому школа має змінити статус.

– Якщо це буде ліцей чи гімназія чи іншого типу заклад він мусить бути переданий на утримання місцевого бюджету, як передбачає бюджетний кодекс, – зазначає виконувач обов’язків директора департаменту освіти і науки області Валерій Данилевський.

Валерій Данилевський додає, коли закон підпише президент, вплинути на ситуацію не зможуть ні освітяни, ні засновник закладу – Черкаська обласна рада.

– Вони б, можливо, із задоволенням фінансували заклад у такому вигляді, але ми чітко розуміємо, що ні кошти через казначейство не будуть проходити, ні контролюючі органи такої проплати не пропустять. Вони муситимуть виконувати вимогу щойно прийнятого закону, – додає Данилевський.

Аби не допустити припинення набору до санаторних шкіл, працівники закладу і батьки дітей зареєстрували електронну петицію на сайті президента України. В середу 22 січня планують поїхати до столиці в Офіс глави держави.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.