Черкащанин написав більше тисячі картин, присвячених Шевченку (ФОТО)

Фото: “Суспільне”

Художник Василь Гелетко з міста Ватутіне створив більше тисячі картин, які присвячені життю й творчості Тараса Шевченка.

Про це розповідає “Суспільне”.

Як розповів Василь Гелетко, любов до цієї тематики у нього з’явилась у молодших класах, коли намалював своє перше полотно.

Фото: “Суспільне”

У майстерні Василя Гелетка на кожному полотні – український письменник Тарас Шевченко. Чоловік 35 років пише портрети поета та зображає героїв з його творів. Свою першу роботу, якій 53 роки, зберігає досі.

– Я на ній церкву намалював, вітряк. І Шевченко коло дуба сидить, “Мені тринадцятий минало…” пише і вівці пасе. Такий я образ створив, – розповів художник.

Малювати чоловік розпочав зі школи. Найбільше любить створювати картини про любов та життя, яке описує поет у свої творах.

– Я його коли малюю, використовую приглушені тони, коричневі. Я стараюся передати атмосферу тодішнього життя. Я вважаю, що попри все у Шевченка було щасливе життя. Хоч він і мало прожив, але багато створив як поет і художник, – зауважив Василь Гелетко.

Фото: “Суспільне”

Чоловік розповів, що для того, щоб зануритись у епоху 19 століття і якомога реалістичніше відтворити життя улюбленого митця, прочитав більше трьохсот книг про Тараса Шевченка та детально вивчив його біографію.

– Були раніше таємні книжки. Раніше дістати їх було не просто, хоч вони мені все-таки траплялися. Навіть був записник Шевченка перефотографований, – додав художник.

Фото: “Суспільне”

Зі слів Василя Галетка, своїми картинами він хоче привернути увагу не лише до постаті Шевченка, а й до цінностей, які були важливі для поета.

– Насамперед – це любов до України, любов до людей. Все, що він писав і малював – досі актуально. Я хочу, щоб люди пробудилися і трохи подумали, де, як і чого вони живуть на цьому світі, – поділився чоловік.

У планах художника створити ще декілька десятків полотен із Шевченком. Зі слів чоловіка, такою тематикою він хоче донести, що український дух вічний.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *