Черкащанин відмовився виступати на одному чемпіонаті з росіянином

Гімнаст Ілля Ковтун не захотів змагатися на одному помості з російським спортсменом Артуром Далалояном.

Про це пише Суспільне Спорт.

18-річний Ілля Ковтун мав узяти участь у фіналі клубного чемпіонату Італії в найвищій лізі А1, що відбудеться 21-22 травня в Неаполі. Проте гімнаст ухвалив рішення відмовитися від змагань. Про це в комюніке повідомив клуб, який представляє українець, – Palestra Ginnastica Ferrara. Саме клуб у Феррарі впродовж понад місяця надавав місце для тренування чоловічій команді України.

– Усі зараз підтримують Україну та солідарні з нею, – сказала тренерка Іллі Ковтуна Ірина Надюк. – Ми прийняли рішення не брати участь у цих змаганнях. Ілля не вийде змагатись на одному помості з представником від росії.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Міжнародна федерація гімнастики (FIG) заборонила російським і білоруським гімнастам брати участь у міжнародних змаганнях під егідою FIG. Для організаторів решти турнірів ці правила мають рекомендаційний характер.

Клубний чемпіонат Італії проходить під патронатом Федерації гімнастики Італії, яка не виступила з чіткою позицією щодо заборони росіянам виступати зараз на клубному рівні. Так не відмовилася від участі й команда Далалояна Romagna Team.

Через таку позицію Італії український гімнаст, який допоміг Palestra Ginnastica Ferrara вийти до фінальної топ-6, знявся з вирішальних змагань. Клуб українця все одно візьме участь у чемпіонаті, але “поважає рішення Іллі” та на знак солідарності не ставитиме йому заміну.

Додамо, напередодні Ковтун уже виступив на клубних турнірах у Франції та Німеччині, але там російські гімнасти не були допущені до змагань.

Нагадаємо, Ілля Ковтун – бронзовий призер чемпіонату світу та Європи в багатоборстві. Призер юніорського чемпіонату світу, шестиразовий чемпіон Європи серед юніорів, багаторазовий чемпіон та призер Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Заслужений майстер спорту України.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.