Письменниця Ірена Карпа з Черкас

Письменниця Ірена Карпа розказала, скільки заробляє від продажу книг

Черкаська письменниця Ірена Карпа розповіла, скільки автори заробляють із продажу книг.

Про це говорили в інтерв’ю на ютуб-каналі “Марічка”, пишуть “18000”.

За словами Ірени Карпи, роялті в Україні – це десять відсотків від вартості, за якою книгарня закупила книжку у видавництві.

– Тобто якщо ви купуєте книжку за 300 гривень, то письменник отримує з неї 30 гривень. Так у всіх. Десять відсотків – це добре, якщо сплатили 12% – це дуже щедро. Тому деякі письменники викупляють книги у видавництва, щоб продати їх не в книгарні, а, наприклад, на своїй презентації і лишити надбавку собі, – сказала Карпа.

Вона зазначила, що письменники не отримують додатковий гонорар від видавництва, коли віддають книгу у друк.

– Я не знаю, чи живе хоч хтось із продажу книг. Автори заробляють на лекція, виступах, курсах. Якщо займатися самвидавом, то можна отримати більше, але це складніше, – розповіла черкащанка.

Письменниця додала, що книга – це продукт, який дозволяє залишатися у медіапросторі, не бути самозванцем:

– Це платформа, яка мене тримає. Я пишу, бо не можу не писати. Це моя робота, люди через це мене знають і купують мої книги.

Ірена Карпа в опитуванні “18000”

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вісімнадцять три нулі (@18000_team)

Читайте також статтю “18000”: Великі жінки Черкащини: історії видатних українок ХХ століття.

Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю.

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *