Черкащанка написала книгу про війну для найменших

Черкащанка Вікторія Носова видала книгу “Полювання на українське щастя”, у якій віршами пояснила для дітей, чому в Україні почалася війна.

Про це пишуть “18000”.

До написання віршованої казки черкащанку підштовхнули запитання тоді ще дворічного сина про війну.

– Син на початку повномасштабного вторгнення почав запитувати: чому ми йдемо в укриття, хто такі росіяни, чому почалася війна? Я хотіла розповісти йому про ситуацію в країні доступною для нього мовою. Порадилася з психологом, чи правильним є такий підхід. Вона розповіла, що це один із оптимальних шляхів, аби не травмувати дитячу психіку, – говорить Вікторія Носова.

Вірші дівчина написала години за дві і своїми руками оформила їх у книжку.

– Думки так легко і швидко відтворилися на папері, ніби ці вірші все життя були у моїй голові. Хотіла донести синові, що події сьогодення – це питання часу, і показати, що не можна в українців вкрасти те, що їм належить, – пригадує жінка.

Спершу вона читала цю казку лише синові, а він згодом почав розповідати її своїм друзям під час прогулянок на дитячому майданчику. Так віршами почали цікавитися інші матусі і запропонували Вікторії задуматися над видавництвом книги.

– Я подумала, чому б ні. Чоловік підтримав мене і через півроку книга побачила світ, – розповідає черкащанка.

Це перша друкована збірка Вікторії. Вона пригадує, що у підлітковому віці їй подобалося писати твори, але врешті вирішила навчатися на прокурорсько-слідчому факультеті.

– Тоді у школі через якесь творче завдання мене розкритикували однолітки і я вирішила, що “це не моє”, – пригадує авторка.

Проте з юридичною справою також не склалося. До декретної відпустки Вікторія працювала провідним спеціалістом сектора аналітики та статистики області. Нині ж зрозуміла, що хоче бути письменницею. 

Книжечка “Полювання на українське щастя або Відповідь на питання “Чому почалася війна?” для найменших” вийшла влітку тиражем 500 примірників. Близько 25 % відсотків доходу від продажу збірок черкащанка передає на допомогу ЗСУ.

Книга містить 24 сторінки. Її випустили у м’якій обкладинці з глянцевими різнокольоровими сторінками. Ілюстрації втілили за баченням авторки віршів. росіян у збірці зобразили зеленими істотами.

– Хотіли показати, що вони не такі, як ми. Мають інше світобачення та цінності, що отруюють із середини. Несуть у собі щось гидке, тому вирішили на нас напасти і вкрасти наше щастя та волю. Тепер кожного разу, коли йдемо із сином в укриття, то беремо книгу з собою і читаємо її там. Це його заспокоює, – ділиться Вікторія.

Нині авторка має ідеї та бажання писати наступні твори для дітей, але говорить, що все залежить від продажу першої книги:

– Хочеться писати далі, тому що це потрібно дітям. Для мене важливо насамперед, щоб книга подобалася не лише батькам, але й малечі. А також, щоб була корисною, – розповідає Вікторія Носова.

Анастасія Бут

Раніше “18000” повідомляли, у черкаському музеї покажуть “Мистецтво на уламках війни”.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *