Черкащанка не може довести, що її син загинув в АТО (ВІДЕО)

Мати загиблого військового Руслана Шеремета не може довести, що її син загинув в АТО. Через це жінка не може отримати статус “Члена родини загиблого бійця” . 

Про це повідомляє “Суспільне“.

За словами мами Руслана Любові Петрівни, до зони проведення Операції об’єднаних сил він пішов добровольцем. 2014 року загинув від вибуху гранати, захищаючи своїх побратимів.

– Я йому сказала: “Синок, мені дуже боляче, що ти там, бо я переживаю за тебе, але я тобою горжуся. Будь ласка, бережи себе, і дай мені слово, що ти вернешся”. – Я, мама, вернусь. Це було 10 серпня, а шостого (жовтня – ред.) його привезли, 5 він загинув, – згадує пані Любов.

За час служби в зоні проведення Операції об’єднаних сил Руслан служив у розвідці, був на нульових позиціях, отримував поранення. Однак статус учасника бойових дій отримати не встиг.

– У серпні, коли вони з ротації прийшли, він до мене зателефонував і каже: “Мама, нам будуть видавати учасника бойових дій. Вже є наказ, і довідка отам є, але ж так до 5 жовтня ми не отримали, – розповідає черкащанка.

В отриманні статусу “Члена сім’ї загиблого учасника бойових дій” жінці теж відмовили. У постанові військово-лікарської комісії вказано, що смертельне поранення, яке отримав Руслан, не пов’язане з виконанням службових обов’язків.

– Як це не при виконанні, коли вони патрулювали вулицю, у цей час машина проїжджала повз і Руслан зупинив її, бо йшов позаду, прикриваючи завжди. Відкриваються дверцята, закриваються –  і через шість секунд вибух. Хлопці кажуть, що ми в будь-який час можемо підтвердити, що хлопець загинув при виконанні, і ми завдячуємо йому життям, – пояснює Любов Петрівна.

Присвоїти статус “Члена сім’ї загиблого ветерана війни” в управлінні праці та соціального захисту населення Золотоніської райдержадміністрації, відмовили. Начальниця відділу персоніфікованого обліку Юлія Верхолюд розповіла, причина цьому – первинний документ – постанова військово-лікарської комісії.

– Поранення Шеремета Руслана вибухове, сполучне поранення живота, тазу, правого стегна та кисті, судинного нервового пучка призвело до смерті, одержаного в результаті нещасного випадку і не пов’язане з виконанням службових обов’язків. Відповідно, за результатом розгляду таких документів управління праці не мало права надати громадянці Шеремет такого статусу, – пояснює Юлія Верхолюд.

Любов Петрівна говорить, що боротиметься й далі, коли одужає, аби висновки військово-медичної комісії переглянули.

– Буду звертаться до Авакова, коли почну ходити, поїду з документами, візьму з собою хлопців, вони зі мною підуть і підтвердять це все, – стверджує пані Любов.

За словами голови правління громадської організації “Центр права” Петра Бурлаченка, такі випадки не поодинокі. Рішення військово-лікарської комісії необхідно оскаржувати у суді.

– Але до суду необхідно готуватися і додавати відповідні документи і докази. Це необхідно звертатися до військових частин, до добровільних формувань, до антитерористичного центру, це показання свідків у самому судовому процесі, що він виконував обов’язки військової служби, – зазначає Петро Бурлаченко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *