Мати загиблого військового Руслана Шеремета не може довести, що її син загинув в АТО. Через це жінка не може отримати статус “Члена родини загиблого бійця” .
Про це повідомляє “Суспільне“.
За словами мами Руслана Любові Петрівни, до зони проведення Операції об’єднаних сил він пішов добровольцем. 2014 року загинув від вибуху гранати, захищаючи своїх побратимів.
– Я йому сказала: “Синок, мені дуже боляче, що ти там, бо я переживаю за тебе, але я тобою горжуся. Будь ласка, бережи себе, і дай мені слово, що ти вернешся”. – Я, мама, вернусь. Це було 10 серпня, а шостого (жовтня – ред.) його привезли, 5 він загинув, – згадує пані Любов.
За час служби в зоні проведення Операції об’єднаних сил Руслан служив у розвідці, був на нульових позиціях, отримував поранення. Однак статус учасника бойових дій отримати не встиг.
– У серпні, коли вони з ротації прийшли, він до мене зателефонував і каже: “Мама, нам будуть видавати учасника бойових дій. Вже є наказ, і довідка отам є, але ж так до 5 жовтня ми не отримали, – розповідає черкащанка.
В отриманні статусу “Члена сім’ї загиблого учасника бойових дій” жінці теж відмовили. У постанові військово-лікарської комісії вказано, що смертельне поранення, яке отримав Руслан, не пов’язане з виконанням службових обов’язків.
– Як це не при виконанні, коли вони патрулювали вулицю, у цей час машина проїжджала повз і Руслан зупинив її, бо йшов позаду, прикриваючи завжди. Відкриваються дверцята, закриваються – і через шість секунд вибух. Хлопці кажуть, що ми в будь-який час можемо підтвердити, що хлопець загинув при виконанні, і ми завдячуємо йому життям, – пояснює Любов Петрівна.
Присвоїти статус “Члена сім’ї загиблого ветерана війни” в управлінні праці та соціального захисту населення Золотоніської райдержадміністрації, відмовили. Начальниця відділу персоніфікованого обліку Юлія Верхолюд розповіла, причина цьому – первинний документ – постанова військово-лікарської комісії.
– Поранення Шеремета Руслана вибухове, сполучне поранення живота, тазу, правого стегна та кисті, судинного нервового пучка призвело до смерті, одержаного в результаті нещасного випадку і не пов’язане з виконанням службових обов’язків. Відповідно, за результатом розгляду таких документів управління праці не мало права надати громадянці Шеремет такого статусу, – пояснює Юлія Верхолюд.
Любов Петрівна говорить, що боротиметься й далі, коли одужає, аби висновки військово-медичної комісії переглянули.
– Буду звертаться до Авакова, коли почну ходити, поїду з документами, візьму з собою хлопців, вони зі мною підуть і підтвердять це все, – стверджує пані Любов.
За словами голови правління громадської організації “Центр права” Петра Бурлаченка, такі випадки не поодинокі. Рішення військово-лікарської комісії необхідно оскаржувати у суді.
– Але до суду необхідно готуватися і додавати відповідні документи і докази. Це необхідно звертатися до військових частин, до добровільних формувань, до антитерористичного центру, це показання свідків у самому судовому процесі, що він виконував обов’язки військової служби, – зазначає Петро Бурлаченко.