Черкащанка розкритикувала процедуру ухвалення закону про імпічмент

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект президента Володимира Зеленського  про імпічмент.

Таке рішення підтримали 245 депутатів.

Закон підтримали 244 нардепи від “Слуги народу” і один позафракційний, повідомляє “Українська правда”.

Спікер Ради Дмитро Разумков не дав депутатам від опозиції часу на виступ і внесення власних поправом. Через це на сесійному засіданні виник конфлікт між представниками монобільшості і рештою депутатів.

Зокрема, з обуренням виступила депутатка “Європейської солідарності” родом із Черкас Ірина Геращенко.

– Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслюйте право кожного депутата подати поправки, – звернулась до Разумкова Геращенко.

Що в законі?

Проект закону №1012 “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)” передбачає, що нардепи можуть усунути президента “виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”.

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.

Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом.

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п’яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю.

Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом.

У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.