Черкащанка розповіла свою історію, чому відмовилась від материнства

Фото: “Суспільне”

Черкащанка Оксана Осмоловська не народжуватиме дітей, свій вибір обдумала.

Про це розповідає “Суспільне”.

Оксана — сhildfree, в перекладі з англійської це означає “вільна від дітей”. Жінка має кілька на це причин, тож назвати відмову від материнства рішенням одного дня не можна.

Оксана Осмоловська живе й працює у Черкасах. Займається перекладом і пише вірші. Жінка додала, що намагається бути відвертою не лише у своїй творчості чи соцмержах.

— Я дуже рада про тих матерів, які люблять дітей, витрачають на дітей 100% життя, але я до цього не готова, — пояснила черкащанка.

За словами Оксани, у школі її постійно цькували. Нині діти нагадують їй про жорстокість і викликають панічний страх. Окрім цього, у неї з віком з’явилася низка інших причин, через які вона й стала childfree.

Фото: Оксани Осмоловської

– У мене автоімунне захворювання, яке передбачає підвищені ризики при вагітності та народжені. І дитина, і я можемо померти під час пологів. По-друге, у мене хронічна депресія. Зараз я така весела тому, що в мене ремісія, але вона може закінчитися у будь-який момент і тоді я не зможу ні працювати, не спілкуватися. Навіщо дитині така матір, — розповіла Оксана.

За словами жінки, материнство може поставити під загрозу її творчий потенціал. Історій про те, як після народження дитини талановиті люди завершували свою кар’єру, – чимало. Нині її погляди поважають друзі та рідні.

— Мама спочатку казала, що хоче внуків. Але потім вона вивчила краще мій характер і цінності, і зараз вона не нагадує про те, що хоче внуків і розуміє, що це мій вибір і вона його поважає,— пояснила Оксана Осмоловська.

Фото: “Суспільне”

Як розповіла психологиня Інна Лук’янець, кожна людина має вибір і перш за все діти — не обов’язок, а бажання.

— Оскільки це усвідомлений вибір, ми маємо його поважати і приймати. Я думаю, тут немає стандартного «добре» чи «погано». Вона знаходить ті радості від життя, які вона хоче, — зауважила психологиня.

Оксана Осмоловська додала, що бути вільною від дітей – це вибір на користь себе, свідомий і не один раз обдуманий.

— Заробляти гроші, продовжувати займатися літературою, жити в своє задоволення поки я жива, бути перед усім чесною із собою, найгірше, коли людина не чесна і потім робить хибний вибір для себе і страждає, — підсумувала черкащанка.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    1 Коментар

    1. Я підтримую думку та рішення пані Оксани. Більше б жінок так аналізували себе.

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.