Голубі очі й чорна шерсть: черкащанка створила унікальну породу котів

Фото: “Суспільне”

Черкащанка створила породу котів, які мають чорного кольору шерсть і голубі очі. 

Про це розповідає “Суспільне”.

Черкащанка Ірина Мізленко майже тридцять років займається розведенням рідкісних порід котів. Над новою породою, аналогів якої в світі немає, вона працювала шість років. Для цього жінці довелося шукати закордоном потрібну породу, а потім ще чотири роки вивчати літературу й експериментувати з процесом схрещування.

Фото: “Суспільне”

Любити тварин Ірину навчив тато, тож вона ще з дитинства доглядала за ними. Виведенням нових порід котів захопилася у 1996-му році, бо, зі слів Ірини, любить дізнаватися щось нове.

– Завжди очікуєш кошенят, дивишся, які вони будуть, на кого схожі – на тата, маму, чи взагалі на сусіда. Це затягує: хто хоча б раз спробував доглядати за кошенятами, годував їх, грався, дивитися, як вони ростуть – знає, як це. Я повинна була вивчити цей ген, я перша почала з ним працювати у світі і досконально його вивчила. Я знаю всі тонкощі, – розповіла Ірина.

Фото: “Суспільне”

За її словами, коти породи “топаз” мають звичайну зовнішність, у неї вони виключно чорного кольору. Їхньою особливістю є домінантний ген блакитних очей.

– В природі існує тільки дві породи котів з блакитними очима: це сіамські коти і білі, вони бувають з блакитними і різними очима. Я дуже допитлива і вивчала літературу, інтернет-ресурси – все що можна було вивчити, і знайшла таку породу як “охос озулес”. На фото була руда кішка з блакитними очима, і я загорілася знайти такий ген, і я знайшла, – зауважила черкащанка.

Фото: “Суспільне”

Зі слів Ірини, раціон у тварин має бути різноманітним.

– Курячі голови сирі вони з радістю їдять, і кісточки, і м’ясо, і сухий корм. Вони ще люблять сир, яйця, хліб, можуть забрати у мене оладки, овочі варені, моркву люблять, але це не основне харчування, це як додаток, – зазначила жінка.

За характером коти-“топаз” є контактними та грайливими і легко товаришують з іншими домашніми улюбленцями.

– Вони швидкі, допитливі, скрізь сунуть свій носик і їм все цікаво, вони за всім спостерігають. Вони не бояться собак, лестяться і грають. Характер у них жвавий, вони не флегмати, не боягузи. Вони добре підходять для родин з дітьми, – пояснила Ірина Мізленко.

Фото: “Суспільне”

Для черкащанки коти – хобі. У цій справі жінка має ціль – отримати маленьку красиву кішку з хвостиком на спинці й великими блакитними очима.

– Я стараюсь, але це складно, тому що потрібно об’єднати декілька ознак в одній тварині, а це непростий процес і довготривала робота, – призналась жінка.

За словами черкащанки, поки що у виставках коти беруть участь лише як експериментальна порода.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

3 Коментарі

  1. Ця порода рідкісна, але давно існує, аналоги у світі є, що ви пишете?

  2. Ціль – отримати кішку з хвостиком на спинці?! Це що за монстра вона вирощує?

  3. Ціль – отримати кішку з хвостиком на спинці?! Це якого монстра вона вирощує?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини