Черкащанка знайшла в ломбарді велосипед, який у неї викрали, а повернути його вдалось лише завдяки фейсбуку. Як діяти в таких ситуаціях?

4 серпня у сина черкащанки Людмили Ракзіної викрали велосипед. Наступного дня жінка знайшла його в одному з ломбардів міста, однак повернути транспортний засіб відразу не вдалося. Вирішили ситуацію правоохоронці лише після набуття крадіжкою розголосу. 

“18000” вирішив розібратися, як діяти в ситуаціях, коли ваше майно незаконно опинилося в ломбарді

“Не маємо повноважень”

Крадіжка велосипеда Людмили Ракзіної сталась у Південно-Західному районі Черкас. Транспортний засіб викрали в сина черкащанки. Допоки він кілька хвилин перебував у магазині, зловмисник обрізав замок та забрав велосипед. 

Цього ж дня в поліції жінка написала заяву про крадіжку, паралельно почавши шукати транспортний засіб в місцевих ломбардах. 

– Люди підказали мені пошукати його в ломбардах. Я обходила в Черкасах їх майже всі й все-таки знайшла, – розповідає в коментарі “18000” жінка. – Вони так просто не продають їх (крадені речі, – ред.), а роблять це підпільно. Аби знайти свій велосипед, довелось просити показати якийсь найдешевший нібито на подарунок дитині. Мені пощастило, наш велосипед я випадково побачила в них на фото. 

Після того, як жінка впевнилась, що це дійсно транспортний засіб її сина, відразу ж пішла знову до поліцейського відділку. Однак там їй порадили повернутися до ломбарду та викликати на місце патрульних.

– Це я й зробила. О 12:58 викликала патрульних, прочекала годину – їх немає. Зателефонувала знову на “102”, де мені сказали, що зараз надішлють мою скаргу й аби почекала. О 14:03 мені перетелефонувала дівчина з патрульної, розпитала про ситуацію й відповіла, що вони нічого не можуть зробити, бо не мають повноважень для вилучення велосипеда. Порадила мені знову йти в поліцейський відділок на Пастерівську й вимагати призначити для моєї справи слідчого, щоб він зміг вилучити велосипед. 

Повернувшись до відділка, Людмила дізналась, що слідчого у її справі за два дні так і не призначили. А поліцейські порадили знову піти до ломбарду й викликати патрульних. 

– “У вас немає слідчого, значить патрульні мають вам допомогти” відповіли мені в поліції, – згадує жінка. – Пішла знову до ломбарду й викликала патрульних.

Та ситуація знову повторилася: прочекавши тепер понад дві години, коли скаргу передадуть екіпажу, правоохоронці відповіли Людмилі, що не мають повноважень для вилучення велосипеда. 

– Плюнула на все й поїхала додому, – ділиться своєю історією черкащанка.

“Допоміг фейсбук”

Своєю ситуацією жінка вирішила поділитися в фейсбуці. Того ж дня інцидент набрав розголосу та знайшов відгук у черкащан: одні цікавилися, чим вирішиться питання, інші намагалися допомогти.

– У суботу вранці (7 серпня, – ред.) мені у фейсбуці написав чоловік, який працює в поліції. Він сказав, що так не має бути й допоможе вирішити проблему, якщо велосипед ще не купили. А вже за кілька годин мені зателефонували з відділка й сказали, що можна приходити та забирати велосипед. Його вилучили як доказ, – ділиться жінка. – Ось так цілий день мене “ганяли” із ломбарда в поліцію й навпаки, а на наступний день допомогли. Допоміг фейсбук. 

Як діяти, якщо ваші речі викрали та здали до ломбарду? Поради юриста

Юриста Людмила Бордунос пояснює, що в ситуації з героїнею нашої статті екіпаж патрульної поліції мав би приїхати до ломбарду та забезпечити охорону місця події. Саме патрульні ухвалювали б рішення щодо необхідності виклику на місце слідчо-оперативної групи. Надалі ж слідчі мали б встановити, чи працівники ломбарду також є потерпілими, чи навпаки – співучасниками злочину.

– Патрульні, дійсно, не мають повноважень, які мають слідчі, та водночас вони можуть забезпечити охорону місця події, поки слідчо-оперативна група прибуде на місце виклику, – зауважує юристка. – Якщо ви телефонуєте на “102” та повідомляєте про вчинене кримінальне правопорушення, вам не мають права відмовити у направленні патрульної машини. 

Натомість у випадку, коли патрульні відмовили в приїзді, ви можете зателефонувати та повідомити про порушення своїх прав до всеукраїнського саll-центру Нацполіції – так званої “гарячої лінії” або “телефону довіри” за номером 0-800-50-02-02.

– Водночас звертаю увагу, що існує адміністративна відповідальність за хибний виклик поліції та кримінальна – за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, – наголошує юристка.

Також Людмила Бордунос радить починати дбати про захист власного майна ще на етапі його купівлі. Для цього потрібно зберегти відповідні документи на товар – чек, квитанцію і тому подібне. 

– Крім цього, варто зробити фотографії майна, щоб було легше його ідентифікувати. Більшість велосипедів мають унікальний номер рами. Його необхідно записати та зберегти, щоб у разі викрадення зазначити цей номер в заяві про крадіжку. Також є практика маркування свого велосипеда, – пояснює Людмила. 

Якщо ж крадіжка вже сталася, потрібно постаратися оглянути місцевість на наявність відеокамер на будівлях та відеореєстраторів у припаркованих автівках. 

– Ви можете дочекатися власника автомобіля або залишити йому записку на випадок, якщо його відеореєстратор був включений, – радить юристка. – Також необхідно подбати про свідків. І головне – написати заяву в поліцію. 

Написати заяву можна, зателефонувавши за номером “102” та дочекавшись патрульних чи прийшовши до відділка. Національна поліція України забезпечує цілодобовий прийом заяв про вчинений злочин.

коментарі
4 Коментарі
  1. “– Вони (ломбард) так просто не продають їх (крадені речі, – ред.), а роблять це підпільно.”!!! Ви уявляєте, до чого ми дожилися? Ломбарди ЗНАЮТЬ, що приймають крадені речі! Виходить, не тільки у “гадюшниках” приймають оградки із кладовищ, (прекрасно знаючи їх походження), а і ломбарди теж задіяні у злочинній схемі! Я вражена. Ні, шокована! Це тільки у фільмах – побачив свою річ, визвав копів і ломбарди її повертають. А ця бідна жінка, стоптуючи взуття, ходила туди-сюди, перенесла стрес, коли впізнала свою річ, а забрати не могла. Отак наша поліція нас “захищає”? Жах.

    1. У мене така ж ситуація!!
      Але ломбард продав і тепер лише суд може вирішити проблему!!Посадять людину яка можливо й не винна бо по вигляду це безхатько і що робити аж серце країться 7 років і сидить у сізо!!І кажуть що я немаю права бо він куплений як так у мене всі документи та чеки і чому вилучити не можуть як речовий доказ чи вилучити як товар як крадений(Тепер у мене суд і невідомо чи крав він і взагалі як ломбард прийняв товар без документів і чому міліція не подала розшук у ломбарди зразу !!Виклик поліції був у цей день в межах 1 години як викрали((

  2. Все те ж саме, коли звертаєшся до поліції. Щоразу. І з цим барижництвом ломбардів дуже добре, нажаль, знайомий на своєму досвіді. І недавно побачив одного з того, хто викрав у мене дуже багато речей на велику суму, зателефонував поліції, коли поліції поїхала, крадій докурив цигарку, допив кока-колу і сів у таксі, я вказав їм кого треба ловити, вони поїхали, зупинили їх… я очікував, що буде хоч щось, але поліцаї просто повідомили тому пасажиру що я кажу що “ви у нього щось вкрали”, той відповідає, що “впервиє мєня відіт” хоча каже що часто десь бачить мене (дивно, спостережливий такий), поліція питає чи є в мене якісь докази, коли це було… Доказів нема і було це у 2013… тоді мені і на думку не спадало звертатися у ту міліцію, бо тоді в поліції майже лише одні гопники. Говорили вони, що типу часу вже пройшло занадто багато і доказів нема, тому зробити нічого не можуть. При крадію поліція зібрала у мене мої дані, а у крадія не спитала навіть як його звати, ні документи не попросили і відпустила, і в цей час воно мене ще знімало на відео, а перед тим як поліція поїхала, воно їх зупинило і вони з ним побазарили по душам…
    Бох з тими речами моїми, я хотів, щоб його затримали, і зробили що-небудь на основі моїх свідчень, знайшлися б ще такі як я, покладалися б і виявили чим він займається, неправда, що патрульні не могли нічого зробити. Це московит, до речі, і досі живе у моєму місці.
    Учора хтось скоїв підпал у парку, підбіг коли побачив дим, викликав поліцію і ДСНС, пожежа швидко розгорілася, пожежники приїхали, через годину поліції ще нема, телефоную, оператор каже, що “я в Черкасах, я не знаю де зараз поліцейські… але за моєю інформацією вони вже там” (сам я з Черкаської області), чекав ще півгодини – так і не приїхали. У мене є відео, де бомж стояв біля тієї пожежі і насолоджувався видовищем і підкидав гілки (він утік коли я підійшов і почав з ним говорити) але нікому нічого не буде за це.

  3. В этой истории интересно то, что ей после поста в фб сразу вернули велосипед, хотя по факту – ей при оперативниках надо было б еще доказать право собственника, ведь не каждый покупатель велосипеда фотографирует свой товар или сохраняет чек о покупке.
    Но хорошо что соц сети оказались главным общественным капиталом для решения проблемы, такое гражданское общество у нас.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *