Черкащина отримала більше 20 нових автомобілів “швидких”

На Черкащині оновили парк автомобілів екстреної медичної допомоги. “Швидкі” вже сьогодні працюватимуть на викликах. 

Про це повідомляє кореспондент “18000” з місця події. 

20 автомобілів класу “В” і один класу “С” для санавіації передали Обласному центру екстреної медичної допомоги Черкащини. 14 машин працюватимуть у районах, а 7 залишаться в Черкасах. Зокрема, забезпечили новими автівками Корсунь-Шевченківський, Смілу, Маньківку, Умань, Монастирище, Городище, Чорнобай, Христинівку, Жашків, Золотоношу, Звенигородку, Червону Слободу та Катеринопіль. 

Як розповів директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун, зокрема, автомобілі розраховані на роботу з хворими на коронавірус. 

– Необхідність в автомобілях була критична, зношеність парку – на межі. Ми дуже чекали цих автомобілів, хоч це лише оновлення 17% автопарку, – зауважив Ігор Фесун. 

Автомобілі придбали за рахунок коштів НСЗУ та фінансів ковідного пакету. Загальна вартість машин – 41,920 млн грн. Вартість одного автомобіля з обладнанням класу ”В”, сертифікованого МОЗ України, становить 1,960 млн гривень, обладнання класу ”С” – 2,720 млн гривень.

Автомобіль класу “С” розрахований на лікувальну бригаду, автомобіль класу “В” – для швидкого транспортування хворого. Тобто автомобіль вищого класу має апарат штучної вентиляції легень, який може робити й інгаляцію, дефібрилятор із більшою потужністю, кардіоапарат із додатковими функціями.

За словами фельдшерів, які безпосередньо працюватимуть у автомобілях та надаватимуть допомогу населенню, раніше доводилося часто віддавати машини на ремонт. Нині ж задоволені, що мають нову техніку й обладнання. 

– Машина повністю укомплектована новим обладнанням. Є дефібрилятори, кардіограф, головне – стаціонарний кисень. Окрім цього ноші, підголовники, матраци, мобілізаційні шини, щит. Тепер працюватиметься набагато зручніше – нове обладнання й функціонуватиме відповідно, – розповідає фельдшер Станіслав Головаш

Чоловік додає, що найчастіше за минулий місяць використовували кисень. Зазвичай буває по 8-10 виїздів за 12 годин. 

Додамо, що ще один автомобіль до Черкас передала Білозірська громада. Розуміючи потребу в транспорті, автомобіль віддали в оренду за символічну плату. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.