Черкаська ІТ компанія увійшла до семи тих, що презентували цифрові рішення на виставці в Німеччині

Цьогоріч Україна вперше взяла участь у виставці Smart Country Convention 2023, представивши власний національний стенд. Подія відбулася на початку листопада в Берліні.

До переліку семи компаній, які презентували на європейській арені інноваційні технічні рішення та розкривали експортний потенціал української IT-індустрії, увійшов і черкаський “TRIARE”.

У пошуку цифрових рішень

Smart Country Convention 2023 відбулася у Берліні 7-9 листопада. За даними Міністерства цифрової трансформації, виставка об’єднала більше 12 тисяч відвідувачів, понад 250 учасників та 400 спікерів з усього світу. 

І хоч сама виставка відбувається у Берліні вже кілька років поспіль, Україна презентувала тут свій стенд уперше. Окрім черкаської компанії, від України участь у виставці також взяли компанії “Digicode”, “Sigma”, “Eleks”, “Prozori Solutions”, “42 FLOWS TECH”, “Kitsoft”.

– Загалом заявки на участь у виставці подали близько 20 компаній. Учасників відбирали по різних критеріях. Попередній досвід компанії у виставках зіграв важливу роль. Але основним критерієм була швидка підготовка, адже можливість у організаторів зʼявилась за два тижні до початку, – розповідає в коментарі “18000” CEO компанії “TRIARE” Борис Абажер

Виставка стала майданчиком для обговорення розбудови розумних міст та інноваційних регіонів, а також впровадження цифрових рішень у державному секторі.

Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, черкащанка Валерія Іонан відкриває третій день виставки

Досвід роботи з ринком Німеччини

За словами Бориса Абажера, його компанія є сервісною і співпрацює насамперед із приватним сектором.

– Більшість компаній, які були на виставці, це компанії-сервіси, схожі на нас. У нас немає окремого продукту чи проєкту, який ми пропонуємо їм на підписці чи в будь-якому іншому вигляді. Ми пропонуємо послуги. І ці послуги полягають в тому, що ми робимо розробку програмного забезпечення під індивідуальні потреби клієнтів, – пояснює Борис.

Зокрема, його компанія співпрацює з приватними компаніями Німеччини. 

– Із бізнесом Німеччини ми працюємо вже близько 10 років. Для них немає різниці, де ми зареєстровані. Це ніколи не ставало перешкодою. Водночас ми мали певні перепони з державним сектором, які завершувалися тим, що для них важливо, аби в нас була зареєстрована німецька компанія з німецькими спеціалістами. У них є певні регулювання, яким вони слідують, які вони не можуть обійти, тому багато розмов закінчилися просто на позитивній ноті і все.

Окрім Німеччини, черкаські “айтівці” активно працюють із ринком США, а також мають клієнтів у Норвегії, Швеції, Австрії, Англії, Швейцарії та інших країнах.

Цікаві рішення для закордону родом із Черкас

За спиною черкаської ІТ компанії – низка креативних рішень, які вдалося реалізувати для західного ринку.

Зокрема, для США компанія розробила сервіс, який допомагає абітурієнтом дослідити вартість майбутнього навчання у виші, а також наскільки перспективною є їхня спеціальність.

– Одна з організацій помітила проблему, пов’язану з тим, що абітурієнти не до кінця можуть відразу розрахувати і побачити, скільки їм буде коштувати навчання і як швидко вони зможуть повернути витрачені на нього кошти, знайшовши роботу. Тому що навчання у Сполучених Штатах дороге, – пояснює Борис Абажер. – Ми допомогли їм створити  платформу, зібравши дані з різних джерел. Тепер майбутній студент може зайти на майданчик, внести туди певні дані, зокрема, обрати виш, де хоче вчитися, місто, де планує жити надалі, та іншу інформацію, яка допоможе визначити, скільки він буде заробляти і як швидко віддасть борг за навчання. І так він може відразу розрахувати, чи є сенс йому вступати в цей навчальний заклад.

Ще один цікавий проєкт компанія реалізувала для медичних закладів у Австралії:

– У лікарнях є потреба в тому, щоб закривати нічні зміни. Ми створили майданчик, де лікарні можуть розмістити інформацію про те, яких медиків для нічних змін вони шукають, яку оплату пропонують, критерії. І медики, побачивши прозорі умови, можуть обрати, де хочуть працювати.

Один із останніх проєктів, які нині реалізує черкаська ІТ компанія, це створення додатку для фітнес-блогерки з України, яка нині живе в Канаді.

– Ми створюємо додаток, де будуть марафони, які вона проводить. Це зручно, оскільки там одразу будуть календар, дієта, тренування тощо, – говорить Борис.

“Наша делегація приїхала з найкращим продуктом. Це “Дія”

Кілька нових потенційних клієнтів для черкаської компанії Борис знайшов і на Smart Country Convention. Нові контакти вдалося зав’язати під час B2B-зустрічей та нетворкінгу.

До українського стенду під час виставки була особлива увага, каже черкащанин.

– Особливо приваблювала їх наша “Дія”. На виставці була представлена, зокрема, компанія, яка її розробляла. Німці підходили, просили показати, як це працює. Регуляції в їхній країні не дозволяють їм рухатися в бік цифровізації так швидко, як ми можемо це зробити, – говорить Борис Абажер.

Національний стенд України на Smart Country Convention 2023 організували Мінцифра разом з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес за підтримки Посольства України в Німеччині та Асоціації IT Ukraine.

Упродовж роботи виставки українську експозицію відвідали представники уряду Німеччини: Федеральний міністр внутрішніх справ, Урядовий уповноважений з питань інформаційних технологій, Федеральний міністр сільського господарства та харчування, делегації з Бундестагу, Швейцарії, Португалії, Естонії та інші поважні гості заходу.

Представники німецького уряду на українському стенді

За словами Бориса Абажера, участь України у виставці – це ще й сигнал для світу про те, що, попри війну, ми не зупиняємось.

– На виставці були українські компанії, які працюють для державного сектора, займаються діджиталізацією. І це все відбувається в умовах війни, нестабільної економіки. Ми собі не знаходимо виправдань, що війна триває, а щодня працюємо, шукаємо, як робити і покращувати наше життя за допомогою технологій. Наша делегація приїхала з найкращим продуктом, який може бути, це “Дія”, – резюмує Борис.

Як повідомляв “18000”, IT-компанія, один із офісів якої розміщений у Черкасах, розробила чат-бот для краудфандингової платформи католицької церкви у Нью-Йорку.

“18000” і Хамаза збирають 3 мільйони гривень на подарунки для ЗСУ. Стань Миколайчиком для воїна! Відправляй свій важливий донат на банку. Більше інформації та інші реквізити ТУТ

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *