Черкаська облрада просить запровадити Орден Тараса Шевченка

Черкаська обласна рада звернулася до Верховної Ради України щодо встановлення державної нагороди України – Орден Тараса Шевченка.

Відповідне звернення підтримали депутати на сесії 17 листопада.

У зверненні зазначається, що цьогоріч 9 березня відзначатимуть 210 річницю від дня народження Шевченка. У зв’язку з цим обласні обранці просять Верховну Раду внести зміни до Закону України «Про державні нагороди України», якими встановити державну нагороду України – Орден Тараса Шевченка для відзначення тих, хто своїми справами  служать зміцненню духовності та об’єднанню народу у будь-якій галузі людської діяльності: політичній, економічній, військовій, науковій, управлінській, культурній, інтелектуальній, охорони здоров’я, освіти і науки, спортивній тощо.

«За сучасних українських реалій роль великого Кобзаря у пробудженні
й становленні національної свідомості українців, їх  патріотичного піднесення та єднання у боротьбі за життя та  незалежність країни актуальна як ніколи. Його «Борітеся – поборете» стало нашим гаслом і зброєю. Слово Пророка сьогодні звучить з вуст наших бійців, додає сил для протистояння», – йдеться в тексті.

Зазначимо, що на сьогодні існує Національна премія України імені Тараса Шевченка або ж Шевченківська премія — державна нагорода, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва. Заснована 1961 року.

***

Ця публікація була створена в межах проєкту “Голос громади і вплив на реформи”, що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. ЇЇ наповнення є виключно відповідальністю команди “18000” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та “Нідерландського Гельсінського комітету”.

Читайте також: Табурець розповів, на що цього року спрямували кошти з обласного та місцевих бюджетів Черкащини.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *