Черкаська підприємиця виправдовується за скандальне м’ясо, яке поставили до дитячих садків

На засіданні виконавчого комітету 25 березня обговорили питання постачання продуктів харчування в дошкільні навчальні заклади міста.

Вчора заступниця міського голови Анастасія Чубіна опублікувала у себе на сторінці у мережі Фейсбук світлини яловичини, яку поставили до дошкільних навчальних закладів і яка не відповідала вимогам договору, заключеного між департаментом освіти та гуманітарної політики і постачальником – ТОВ “Каштан плюс”. Відповідно до угоди яловичина мала бути першого сорту, її ціна є аномально низькою – 21 гривня за кілограм. Відповідні ціни з боку департаменту зафіксував директор Ігор Волошин. Утім, поставили до закладів яловичину другого сорту. 

Заступниця міського голови Анастасія Чубіна зазначила, що харчування має відбуватися відповідно до перспективного меню. 

– Позиція департаменту перспективне меню має бути головним документом та дороговказом. Постачальникам ніхто не вивертав руки й не змушував зменшувати ціну до 20,95 копійок. Поступатися ніхто не буде. Якщо постачальники везуть продукцію неякісну, я вимагатиму претензійну позовну роботу, аби ми цю ситуацію привели в якесь стойло. Заробляти на дітях я також нікому не дам. Солідарну відповідальність за те, що їдять наші діти, будуть нести департамент освіти, я як заступник, постачальник і директори дошкільних навчальних закладів, – прокоментувала Чубіна.

Водночас директорка підприємства-постачальника Ганна Олексенко під час засідання виконавчого комітету зауважила, що поставила продукцію відповідно до заявок навчальних закладів, де була вказана саме яловичина другої категорії. Крім того, вона додала, що директори дошкільних закладів нібито під загрозою звільнення були змушені замовляти продукцію, постачання якої передбачено договором.

– Шо заказують, я те й везу. Я попалася в нижньому ряду, у мене нижня ціна вийшла. Я поставила реальну ціну. Це реальні ціни, в яких там 5% націнки. Ну яловичину я думаю, ну нічого, поставлю собі в убиток, – розповіла Олексенко. – Приходять до часу дня, кладовщику несуть заявки. Я ж кажу, що це за заявки. Говорять, що Чубіна, Бєлов збираються увольнять усіх. Кажуть, підпишіть заявки, бо нас із роботи повиганяють. У накладній було написано другий сорт і в заявці – другий сорт. Що то моїй, кладовщику, в голову збрело, що вона написала не те. І тут понеслися комісії, перевіряють. Да, моя провина, що я це м’ясо повезла. Но я ж його брала, воно хороше, да другий сорт. 

Міський голова Анатолій Бондаренко, а також його перший заступник Сергій Тищенко також відреагували на полеміку та розповіли, що “часи змінилися” і питання дитячого харчування, яке викликає обурення серед батьків та громадськості буде на суворому контролі виконавчого комітету. Крім того, Бондаренко доручив розпочати службу перевірки виявлених фактів можливих порушень договорів постачання продуктів харчування до дошкільних навчальних закладів.

Хочеш читати ще більше якісних матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.