Черкаська поліція дає 89 млн грн на систему безпеки з обладнанням «спонсора війни»

Черкаська поліція замовляє встановлення майже 500 камер, виробництва китайської фірми Hikvision. Компанія внесена у санкційний список НАЗК як «спонсор війни», а провідні країни світу відмовляються від її продукції, підозрюючи у шпіонажі. Натомість у поліції пояснюють, що таке обладнання передбачене проектом, затвердженим ще в кінці минулого року, та відмовляють переробляти його, посилаючись на «фінансове навантаження на бюджет країни».

Оголошення про закупівлю опубліковане на порталі Prozorro.

На торги прийшов лише один учасник – це товариство «Інженіринг-Аналітика», з яким 6 вересня замовник уклав договір. Роботи мають бути виконані до кінця цього року.

Згідно з договором, будуть облаштовані вузли відеофіксації розпізнавання, тепловізійні  та роботизовані камери, а також серверна. Вартість серверу Super Server SYS-4029 – 3,1 млн грн. Вартість камер 828 – 1237 гривень за штуку.

Загалом буде облаштовано 498 камер. Це записувальні, цифрові та тепловізійні камери. Підрядник використає обладнання та програмне забезпечення компанії Hikvision.

У запитаннях до процедури закупівлі вказується, що компанія Hikvision внесена у санкційний список НАЗК, як міжнародний спонсор війни. Замовник відповідає, що ПКД на цю закупівлю було затверджене у грудні 2022 року. Зміна виду обладнання можлива після відповідних зміни до проекту, а це «додаткове фінансове навантаження на бюджет країни».

Також замовник вказує, що передаватиме підряднику обладнання «Hikvision» на 100 мільйонів, яке придбане торік.

Окрім того, замовник зазначає, що юридичним наслідком співпраці з «Міжнародним спонсором війни» є лише репутаційний.

Hikvision – китайська державна компанія, що є постачальником обладнання для відеоспостереження для цивільних і військових цілей. У червні цього року НАЗК включив Hikvision до переліку міжнародних спонсорів війни, зазначивши, що компанія “постачає очі для російських дронів”.

Hikvision працює в рф через офiцiйне представництво – ТОВ «Хиквижн». Їх виторг у рф з початком повномасштабної війни у 2022 році зріс на 42%, чистий прибуток збільшився на 1526%, штат компанії був розширений вдвічі.

Із 2018 року федеральним агентствам США заборонено купувати обладнання Hikvision, а також вступати в офіційні відносини з компаніями та організаціями, які використовують їхні камери.

У 2021 році Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) опублікувала перелік виробників комунікаційного обладнання, яке становить загрозу національній безпеці США. До п’ятірки китайських компаній у переліку увійшла Hikvision.

Майже 90% депутатів Європарламенту проголосували за заборону використання камер Hikvision в офіційних приміщеннях через причетність виробника до репресій проти уйгурів (уйгури один з найдавніших тюркомовних народів Азії).

У 2023 році аналогічну заборону на встановлення державними органами пристроїв Hikvision схвалив уряд Австралії.

На сьогодні заборонити використання камер відеоспостереження від Hikvision також хоче Велика Британія.

Як повідомляв “18000”, у Смілі купують квадрокоптерів на 4,5 млн грн.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *