Черкаські депутати провалили зміни в роботі збиткової комунальної прокладки

Депутати Черкаської міської ради провалили голосування за зміни до статуту комунального підприємства КП “Черкасиінвестбуд”. Змінами передбачалось посилення контролю за діяльністю цього комунального підприємства, а саме затвердження місцевою радою інвестиційних угод, які укладає це підприємство.

Комунальники використовуються місцевою владою у схемі уникнення земельних торгів. Лише за цей рік завдяки недолікам законодавства КП “Черкасиінвестбуд” без будь-яких торгів та аукціонів передав під житлову забудову дві земельні ділянки, одна з яких на Митниці за адресою Герої Дніпра, 4. Подібні угоди є завідомо збитковими, оскільки передбачають мінімальну компенсацію забудовниками вартості земельних ділянок. За задумом ініціатора змін – депутатки фракції “Голос” Надії Івашкової, саме депутати мали б затверджувати умови потенційних угод. Зараз це все робить виключно директор підприємства – Іван Будяк.

Підтримали зміни всі представники партії “Голос”, більшість складу “Європейська солідарність” (окрім чиновника Руслана Батиря). Також “за” проголосували Юрій Котолуп із “Слуги народу”, Олексій Мельник із “Батьківщина” та “Черкащанка” Світлана Буряк. Інші члени цих фракцій зміни не підтримали, як і не віддав голос “за” жоден представник фракції “За майбутнє” та “ОПЗЖ”.

На початку року комунальники брали на себе зобов’язання реалізувати землі колишнього військового полігону. Відповідно, до бюджету мало надійти близько 100 млн гривень. Станом на сьогодні жодної гривні до бюджету від продажу землі комунальниками так і не надійшло і фактично вони не мають можливості реалізовувати земельні ділянки з аукціонів. Так само комунальники, попри голосування більшості депутатів, відмовилися повертати земельну ділянку колишнього військового полігону з власного користування у власність департаменту архітектури та містобудування.

Деталі роботи комунальної прокладки “Черкасиінвестбуд” дивіться у сюжеті UA:Суспільне, створене журналістами “18000”.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.