Черкаські депутати спробують відібрати землю у московських попів

Михайлівський собор

Фото: Wikimapia

На сесії Черкаської міської ради, яка відбудеться сьогодні, 29 вересня, місцеві обранці розглядатимуть проєкт рішення, яким передбачено вилучення земельної ділянки Соборного парку у середмісті Черкас у його теперішнього користувача – Черкаської єпархії Православної церкви московського патріархату.

Рішення перебуває під номером 83 у порядку денному засідання. 

Вилучення земельної ділянки відбуватиметься на підставі норми Земельного кодексу, який дозволяє розірвання договірних відносин між орендодавцем (Черкаської міською радою) та орендарем (московська православна церква) у разі виникнення суспільної потреби. 

За словами депутатки Черкаської міської ради від фракції “Голос” Надії Івашкової, депутати спробують відібрати землі зеленої зони, водночас землі, на яких є нерухомість кліриків, залишиться у їхньому користуванні згідно з попереднім договором. 

28 вересня під час погоджувальної ради представники фракцій, представлених у Черкаській міській раді, одноосібно підтримали відповідний проєкт і його розгляд. 

Ідея вилучення земельної ділянки з користування московських попів з’явилася у публічному просторі влітку після серії одіозних заяв та вчинків представників цієї релігійної спільноти, лідери якої відкрито підтримували і підтримують агресію росіян проти України. Зокрема, подібний варіант вирішення питання присутності ПЦУ московського патріархату пропонував співзасновник сайту “18000” Сергій Макаренко. 

Після оголошення мобілізації на росії патріарх московської православної церкви кіріл зробив низку заяв, якими благословляв мобілізованих і заявляв про те, що вбивство українців позбавляє мобілізованих росіян інших гріхів.

Нагадаємо, петиція про заборону московського патріархату в Черкасах зібрала більше 600 підписів черкасців.

Із часом 32 черкаські депутати проголосували за підтримку петиції щодо заборони діяльності Московського патріархату.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

коментарі
9 Коментарів
  1. Ми за Україну

  2. Я не фанатичний віруючий, але заради справедливості хочу відзначити, що держава не має права втручатися в релігійні, а тим більше, майнові справи. І держава не повинна міняти правила гри заднім числом. І взагалі, це кощунство забрати земельну ділянку у того, хто все своє свідоме життя присвятив служінню Україні і Черкащині. Я про владику Софронія. І два слова про гоніння Української православної церкви . Чомусь ніхто не задумувався, що це церква, коріння якої йде від Володимира Мономаха. І не її біда, що Петро Перший фактично узурпував владу над нею! Але можливо потрібно було просто піти іншим шляхом? Як от зробила наприклад Латвія?

  3. По алеї Путейка що в південно західному районі ..є РПЦ.. там не просто церква а і будинок в якому живе піп московський … Там є гараж … І кожний день піп їздить по алеї там де ходять діти .. там де батьки прогулюються з колясками і дітьми .. Попу московитому вже неодноразово робили зауваження але йому байдуже

  4. Відібрати та подеребанити – девіз нашої влади

  5. Біля входу в церкву необхідно вивісити оцей текст для віруючих:”Після оголошення мобілізації на росії патріарх московської православної церкви кіріл зробив низку заяв, якими благословляв мобілізованих і заявляв про те, що вбивство українців позбавляє мобілізованих росіян інших гріхів” Нехай бачать куди вони ходять. А рішення по землі правильне, а от чому цього не розуміє мер, дивно. Може він згоден з кірілом?

  6. Я двадцять років любила ходити в цей собор. Не треба ображати віруючих людей!

    1. Таліна, а коли рф повномасштабно вторглась на територію України, вона не образила віруючих людей? А той факт, що кошти, які ви жертвуєте храму, ідуть із благословення кирила на підтримку армії, яка вбиває українців, – це вас не ображає? Дивна позиція віруючої людини.

  7. Тупа стаття без доказів та здорового глузду. Автор цієї маячні мабуть не знає, що в Україні немає московського патріархату!!!

  8. Спалити йому машину ,і нехай ходе пішки

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *