Черкаські інтернати за два дні скупились на мільйони гривень, аби уникнути конкурентних торгів

Звенигородський будинок-інтернат для інвалідів та пристарілих 29-30 червня опублікував у системі “Прозорро” інформацію про укладання 11 угод на закупівлю різних товарів, а також виконання будівельних робіт на суму 4 млн гривень.

Більшість угод укладені з місцевою підприємицею Оленою Лисенко та пов’язані з постачанням продуктів харчування. Зокрема, чиновники планують закуповувати до кінця року цукор за ціною 33 грн за кілограм та хек-морожений за ціною 125 грн за кілограм. 

Зазначимо, що 24 червня уряд вніс зміни до постанови щодо проведення закупівель під час воєнного стану. Замовники тепер зобов’язані проводити спрощені конкурентні закупівлі, якщо перебувають не в зоні безпосередніх бойових дій, а предмет закупівлі не стосується забезпечення військових чи інших критичних потреб та дозволяє оприлюднення інформації про неї. Відповідні зміни були опубліковані напередодні 28 червня та набули законної сили наступного дня. Таким чином, звенигородські чиновники підписали угоди останнім можливими для цього днем, аби уникнути конкурентних закупівель. 

Директор установи Леонід Грицак у коментарі “18000” зазначив, що нібито угоди укладали до того, як стало відомо про зміни до постанови, і їх переглянуть. Зауважимо, що безпосередньо зміни були ухвалені 24 червня, тобто за чотири дні до підписання зазначених угод. 

Окрім Звенигородського будинку інтернату, договори у системі поступово публікують й інші заклади, зокрема Черкаський геріатричний пансіонат, що придбав олію, м’ясо та постільну білизну за день до вступу у силу змін до постанови.

У довоєнний час на сайті “18000” виходила низка матеріалів про непрозорість закупівель, які проводили соціальні заклади на Черкащині, зокрема психоневрологічними інтернатами. Тут за традицією уникають конкурентних торгів та завищують ціни закупівель.

Також читайте: пенсіонер з Черкащини вболівав за російську армію і стверджував, що вона “звільняє”.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Хочеш читати ще більше подібних матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

 

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *