Черкаські комунальники дешевше купують сіль, за яку, ймовірно, переплатили торік

Обладинка про закупівлю солі

Комунальне підприємство “ЧЕЛУАШ” уклало договір на постачання технічної солі вартістю майже 2 млн гривень. Ціна солі угодою закріплена на рівні 4800 гривень за тонну, що суттєво нижче ціни, за яку цю сіль купували комунальники ще декілька тижнів тому. У підприємстві різницю пояснюють країною походження товару.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Як йдеться в оголошенні закупівлі, всередині січня цього року комунальники нібито були змушені без торгів купувати 350 тонн через те, що конкурентна процедура закупівлі аналогічного товару заблокована через скаргу до Антимонопольного комітету. Договір на постачання товару підписано із товариством “Торговий дім “Кип і ко”. Відповідно до умов документу, вартість солі складає 4800 гривень за тонну.

Це ж підприємство в минулому році постачало черкаським комунальникам сіль за рекордною на той момент ціною у 9200 гривень за тонну. Після того, як про це написали ЗМІ, комунальники зменшили вартість солі до 7200 гривень за тонну.

Відповідно до інформації на порталі “Є-дата”, 27 грудня 2023 року компанія-постачальник отримала за поставлену сіль майже 5 млн гривень. Варто зазначити, що всі накладні, відповідно до яких постачали коштовну сіль, датовані кінцем листопада-початком грудня, тобто до моменту, як вартість солі була зменшена.

У відповіді на інформаційний запит у ЧЕЛУАШ повідомили про те, що нині Державна аудиторська служба перевіряє осінню закупівлю солі комунальниками, і тому вони не можуть надати копії накладних, аби встановити, за якою саме ціною постачали сіль наприкінці 2023 року.

Зі свого боку у підприємстві різницю між цьогорічною ціною у 4800 гривень та минулорічними 7200-9200 тисячі гривень за тонну пояснили країною походження солі. Зі слів комунальників, наприкінці 2023 року постачальник завозив їм німецьку сіль, а вже на початку цього року їм запропоновано дешевшу єгипетську сіль, купувати яку раніше не було можливості через блокування морських портів.

Водночас наприкінці 2023 року товариство “Торговий дім “Кип і Ко” активно постачало саме єгипетську сіль, що суттєво дешевша від європейської. Зокрема, сіль виробництва “Siwa Salt Group” компанія постачала кременчуцьким комунальникам у листопаді-грудні 2023 року. У цей же час вона нібито возила до Черкас суттєво дорожчу сіль виробництва компанії “K+S” (Республіка Чехія).

Уже на початку 2024 року товариство “Торговий дім “Кип і Ко” нібито буде постачати до Черкас сіль згаданої єгипетської компанії “Siwa Salt Group”. Саме їхній сертифікат вони, зокрема, подали для участі у відкритих торгах, які наразі заблоковані через розгляд скарги в Антимонопольному комітеті.

Також читайте: ТОП-5 автівок, які купували собі черкаські посадовці й депутати.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *