Черкаські комунальники пояснили, чому за негоди місто опинилося “під водою”

Фото Сергія Шестакова

Причинами того, що під час зливових дощів 4 липня Черкаси опинилися “під водою”, комунальники вбачають забиття решіток зливових каналізацій та непрогнозованість великої кількості опадів.

Про це в коментарі “18000” під час сесії міської ради розповів директор КР “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник.

За його словами, комунальники не передбачали, що за 40 хвилин у Черкасах випаде пів місячна норма опадів. Не прогнозували цього й синоптики. Складнощів додало й те, що злива супроводжувалося градом.

– Злива відбулася з градом, який був досить великого розміру, тому позбивало і плодові, і листя, і гілля побило. Це є несприятливим для решіток зливових каналізацій, які цим і забилися, – розповів Мельник. – Також у нас не один рік ведуться розмови, що необхідно виділяти кошти не лише на покіс трави, а й на її збирання. Як показує досвід, коли така кількість води піднімає із зелених зон траву разом зі сміттям, решітки забиваються і листям, і травою. Унаслідок цього вони не пропускають воду.

Під час негоди комунальники мали прочистити більше 3-х тисяч каналізаційних решіток, розміщених у місті.

– На решітки приїжджали бригади, які розчищали сміття. Тоді відразу створюється воронка й вода відходить. Таких бригад було залучено у вихідний день 5. Протягом 3-4 годин вони максимально об’їхали місця, де відбувався застій води, – зазначив Мельник. – Трішки складніше було на перехресті вулиць Ватутіна та Пацаєва. Там безпосередньо є складність із каналізацією. Деякі бригади працювали до 4-ї години ранку.

Він додає, що були громадяни, які самостійно розчищали решітки. Так, наприклад, було по вулиці Чехова, де мешканці розчистили решітку зливової каналізації, керуючись у телефонному режимі настановами майстра.

Водночас, за словами Мельника, перевірка стану каналізацій триває й досі.

– Є місця, де чомусь не спрацювали решітки. Наприклад, на вулиці Ватутіна решітки були чисті, а вода не відходила. У нас була прочищена каналізація, нова дорога, департамент ЖКК навіть свого часу там промив усі труби. Але все одно забилося десь в районі вулиці Чигиринської, – додає комунальник.

Нагадаємо, 4 липня на Черкащину прийшла негода. Постраждав і сам обласний центр. Найбільше – Митниця та Південно-Західний район, які фактично стали непроїзними. ФОТО та ВІДЕО “великої води” в Черкасах можна переглянути ТУТ.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.