Черкаські муніципали зможуть штрафувати водіїв за неналежне паркування

Черкаська міська рада проголосувала за розширення повноважень управління інспектування. Відтепер вони зможуть штрафувати водіїв за неналежне паркування.

За таке рішення сьогодні проголосували 22 депутати.

Цьому передувала тривала дискусія.

Заступник керівника управління інспектування Євген Моргонюк повідомив, що подібний механізм нині вже працює у Золотоноші, де інспекторам надали додаткові повноваження. Вони передбачають фіксацію адміністративних порушень за порушення правил дорожнього руху, а саме стоянку і зупинку водія у неналежному місці.

– Проблема в тому, що співробітники поліції не можуть скласти протокол і притягти до відповідальності за паркування, коли на місці немає водія. Наші співробітники можуть це зробити, за номерними знаками скласти протокол. Цими діями, сподіваюсь, ми приведемо в порядок проблему з паркуванням у нашому місті, – зазначив депутат міськради Владислав Пустовар.

Моргонюк натомість сказав, що Черкаси хочуть перейняти досвід Вінниці, де інспектори пройшли спеціальне навчання в інституті.

За його словами, рішення депутатів не передбачає розширення штату управління. Контролюватимуть паркування вже наявні у штаті 12 інспекторів.

Депутат міськради Сергій Кудактін закликав не штрафувати водіїв одразу, а спочатку працювати шляхом роз’яснення.

– Ми не каральний орган. Спочатку треба облаштувати парковки, а потім штрафувати. Якщо ж це рішення буде ухвалено, я прошу працювати лояльно: перший місяць – не штраф, а талон-попередження. Ми маємо привчити людей, – переконаний Кудактін.

Його підтримав і інший депутат Роман Діскант. Він зазначив, що інспектори не справляються вже з наявними обов’язками, а також закликав колег спочатку ухвалити комплексну програму паркування, а вже потім починати штрафувати водіїв.

Зрештою депутати підтримати проєкт про розширення повноважень управління інспектування.

Як писали раніше “18000”, Верховна Рада заборонила інспекторам евакуювати автомобілі з паркувальних майданчиків під час війни. А депутати ЧМР не підтримали створення відділу паркування у Черкасах.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *