Від початку повномасштабної війни майже всі виступи українських артистів – благодійні. Не виключення й гурт із Черкас “Спів братів”, учасники якого безкоштовно грають як для військових, так і тих, хто в тилу. 

Про це учасники гурту Дмитро та Артем Осичнюки розповіли в ефірі “18000”.

За словами музикантів, перший “живий” концерт, де виступив “Спів братів” після 24 лютого, відбувся в Черкасах. Це був квартирник в укритті, усі кошти з якого йшли на ЗСУ. Водночас спочатку артисти не були впевнені, наскільки нормальним є виступати в умовах війни.

– Одного разу нас запросили зіграти для військових, які на ротації. Спочатку ми не знали, наскільки це потрібно. Але потім ти дивишся: їм це допомагає, вони підходять після концерту дякують. І тоді ми зрозуміли, що краще робити це, ніж просто чергувати в сховищі (на початку війни гурт надавав свою студію як сховище під час повітряної тривоги, – ред.), – розповів “18000” учасник гурту Артем Осичнюк.

Нині гурт щотижня має по кілька благодійних концертів у різних містах України. Виступають як для військових, так і цивільних. Водночас додають: погоджуються на такі концерти, аби допомогти ЗСУ та морально підтримати народ. Самі ж музиканти гонорарів не отримують і ба більше – витрачають на поїздки власні кошти.

– Якщо говорити відверто, музика зараз зовсім неприбуткова. І так триватиме ще певний час, – ділиться Артем. – Спершу ми просто їздили на концерти за свої кошти, а потім почали намагатися домовитися з організаторами про можливість забезпечення дороги. Тож інколи нам дають паливо, а ми вже самостійно знаходимо апаратуру.

Водночас музиканти додають: нова реальність формує нові норми поведінки серед артистів.

– Зараз формується певна етика поведінки для артистів в умовах війни. Раніше музика була розвагою, а зараз нікому не до розваг. Тож формується тонка манера поведінки, де ти маєш обов’язково допомагати армії та Україні. І це нормально, – підсумовує Артем.

Дивіться відеоефір із “Співом братів” повністю:


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі 

Реклама

По темі

  • Коригувальників і колаборантів не відпускатимуть під заставу

    10 серпня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності одноголосно підтримав законодавчу ініціативу, згідно з якою осіб, підозрюваних у співпраці з ворогом і коригуванні вогню, не будуть випускати під заставу. Про це інформує Рух ЧЕСНО, що…
  • Черкаський зоопарк прихистив майже 60 тварин-переселенців

    Від початку повномасштабної війни черкаський зоопарк “Рошен” прихистив майже 60 тварин-переселенців. Нині для них готують вольєри на зиму. Про це йдеться на сайті Черкаської міської ради. Для тварин-переселенців працівники зоопарку вже готу…
  • Як пишуть про війну черкаські онлайн-ЗМІ

    Понад чверть новин черкаських онлайн-ЗМІ – про війну. Найчастіше в стрічках пишуть про волонтерські і благодійні ініціативи, а також про наші втрати. Такими є результати аналізу Інституту масової інформації, метою якого було дослідити кількість новин,…
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.