Зоомагазин Леопольд

Черкаські розробники створили бот, який спростить комунікацію між волонтерами та водіями  

Черкаські ІТ фахівці розробили ВолонтерВантаж Бот. За його допомогою члени волонтерських центрів можуть шукати водіїв для доставки гуманітарних вантажів як в Україні, так і за кордоном. Усе – в кілька “кліків” та безкоштовно. 

Про це “18000” розповів один із творців боту, тестувальник ІТ компанії Master of Code Global Євген Бенковський.

ВолонтерВантаж Бот – проєкт, метою якого є надати координаторам волонтерських центрів просту платформу для взаємодії з водіями у воєнний час. Сервіс надає базу водіїв з даними про автівку та її місткість, а також показує напрямок руху кермувальника, що дозволяє волонтерам планувати перевезення гуманітарних вантажів. 

Євген говорить: ідея створення такого чат-бота з’явилася ще в перший місяць повномасштабної війни, коли завантаженість волонтерів була максимальною, а пошук тих, хто б зміг перевезти гуманітарну допомогу, займав більшість їхнього часу. 

Євген Бенковський

– У перші дні я думав, чим можу бути корисним, і вирішив піти в одну з місцевих волонтерських організацій “Центр допомоги армії“. Там я постійно спостерігав, як координаторка центру скрізь бігала з фактично “приклеєним” до вуха телефоном. Тоді все базувалося на доставці когось або чогось на певні ділянки й локації, а тому доводилося постійно шукати водіїв. Діалог зі всіма ними виглядав так, що питання були однаковими й постійно повторювалися, – розповідає Євген.

Незабаром стало зрозуміло, що комунікацію між волонтерами й водіями можна спростити, автоматизувавши її. А головні питання, які повторювалися, закласти в основу фільтрів, що допомогали б швидко знайти потрібного кермувальника. 

Робота над створенням бота почалася у квітні під час хакатону, організованого “Master of Code Global”. На ньому ІТ фахівці компанії працювали разом із координаторкою “Центру” – Світланою Ілляшенко. А вже за 24 години було створено робочий прототип ВолонтерВантаж Бота, який згодом був удосконалений розробниками. 

ВолонтерВантаж Бот, MOC

Junior PM команди розробників боту Сергій Єфімов та QA Engineer Євген Бенковький разом із директором одної з фірм перевізників та координаторкою “Центру допомоги армії” Світланою Ілляшенко продумують прототип взаємодії з водіями під час хакатону

Як працює ВолонтерВантаж Бот?

Інтерфейс водія

За допомогою бота водій може залишити свої дані, аби мати змогу допомогти волонтерам. Для цього йому потрібно вказати:

  • свій профіль (профіль телеграму або свій персональний контакт, – ред.);
  • населений пункт, де нині перебуває водій (або територія України, або за кордоном);
  • пункт, куди прямує, аби волонтер розумів приблизну локацію, куди водій їде;
  • дату та час поїздки (можна вказати як на сьогодні, так і на майбутнє, – ред.);
  • тип автомобіля, аби волонтер розумів габарити вантажу, який може передати.

Водій може ввести в систему декілька поїздок, які планує в майбутньому.

– Наша система поки не зберігає ніяких персональних даних водія. У ній є лише його профіль та історія поїздок, – говорить Євген Бенковський. 

Інтерфейс волонтера

Зайшовши на сторінку системи, волонтер бачить картки водіїв та інформацію про їхні поїздки. Також йому доступна система, яка дозволяє відфільтрувати кермувальників за потрібними критеріями. 

– Кожна поїздка, яку водій виконує, заноситься йому у профіль і волонтер бачить історію, – пояснює Євген Бенковський. – Є й система статусів, яка дозволяє бачити, чи водій нині в дорозі. 

У майбутньому в адмінці координаторів волонтерського центру також буде доступна спеціальна печатка, за допомогою якої можна позначити перевірених водіїв. 

– Наш бот може працювати на слабкому інтернеті, а його дизайн адаптується під девайс. Користування ним є безкоштовним як для волонтерів, так і водіїв, – додає Євген. 

Як завантажити ВолонтерВантаж Бот?

Нині ВолонтерВантаж БОТ доступний у телеграмі (для водіїв, – ред.) та кабінеті координатора волонтерського центру (отримати актуальне посилання та доступ до системи можна у координаторів “Центру допомоги армії” або звернувшись до розробників).

Як отримати доступ до системи від розробників?

Команда розробників ВолонтерВантаж Бота: Backend Developer (ChatBot експерт) Сергій Величко, ментор хакатону, QA Engineer Євген Бенковський, Full Stack Developer Тарас Турченко,  Junior PM Сергій Єфімов

Для отримання доступу до системи зверніться до розробників за електронною адресою ТУТ.

До листа додайте наступну інформацію:

  • юридична назва організації\об’єднання;
  • копія реєстраційного свідоцтва організації або статуту (будь-який документ, бажано з печаткою, який допоможе зрозуміти що організація зареєстрована юридично та існує);
  • П.І.Б. контактної особи яка буде користуватися системою;
  • поштова адреса контактної особи – для зв’язку (на неї, також, прийде пароль від системи після активації).

Нині всі заявки розглядатимуться в ручному режимі.

“Як розробники, ми залишаємо за собою право уточнювати додаткову інформацію в процесі модерації у разі необхідності. Надані в процесі модерації документи використовуються лише для підтвердження і ніде більше не зберігаються адміністрацією – ми поважаємо вашу довіру”, – зазначають у компанії Master of Code Global.

***

Додамо, ВолонтерВантаж Бот – не перша благодійна ініціатива фахівців компанії Master of Code Global. Раніше її розробники вже працювали над створенням чат-боту з розміщення вакансій “Employer Bot”, сайтом для збору донатів та “UA Anti Spam Bot” – сервісу, що допомагає адмінам українських каналів і чатів видаляти повідомлення, які містять стратегічну інформацію про ЗСУ.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *