Черкаські школярі з’їздили у Верховну Раду (ФОТО)

Нещодавно в Черкасах відбувся конкурс учнівських творів «Якби я писав закони для України…», проведений за ініціативи громадської організації «Нові люди – Черкаси» та за сприяння Черкаського міського департаменту освіти.

У конкурсі взяли участь переважно учні 10-11 черкаських шкіл, хоча серед учасників було й кілька учнів молодшого віку. Учасники мали змогу не лише поділитись своїми думками щодо законодавчих ініціатив для нашої країни, а й відвідати Верховну Раду України, щоб на власні очі побачити роботу депутатів та трохи краще зрозуміти, як законодавчі ідеї втілюються в реальність.

У кулуарах Верховної Ради голова ГО «Нові люди – Черкаси» Павло Валенчук вручив нагороди переможцям конкурсу.

– Одна з цілей нашого руху та завдань громадської організації – це реалізація ініціатив, спрямованих на розбудову громадянського та економічно розвиненого суспільства. Ми переконані, що саме представники молодого покоління, по-справжньому нові люди з новим мисленням, здатні побудувати таке суспільство. Тому ми намагаємось вже зараз сприяти розвитку їхнього потенціалу та правової обізнаності, – сказав він.

Певні думки в творах не нові, але водночас актуальні.

«У нашій державі тільки те й роблять, що змінюють закони та пишуть нові… Набагато актуальнішим є дотримання законів… Закон повинен бути єдиним для всіх українців… Всі мають бути рівними перед законом – починаючи з президента і закінчуючи простим робітником», – ідеться в одній із учнівських робіт.

Деякі ідеї – справді незвичні, та вражають своєю новизною: «Моя інноваційна ідея – написання закону у вигляді коміксу з певним алгоритмом його виконання… Картинки люди сприймають краще ніж текст, а отже для українців – це найкращий варіант».

Правове врегулювання проблеми евтаназії – ось ще одна нетипова проблема, на яку звернули увагу в одному з творів.

– Просвітницький проект «Школа лідерства Нових людей» надав унікальну можливість учнівській молоді висловити свою громадянську позицію щодо процесів законотворення в Україні. Учасники конкурсу виявили зацікавленість, небайдужість щодо майбутнього країни. Це дає надію, що є майбутнє України й зростає покоління, яке на нього позитивно вплине, – коментує завідувач методичного кабінету Черкаського департаменту освіти Інна Косенкова.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *