Студенти Черкаського державного технологічного університету створили мінікопію ванної кімнати, аби незрячі діти чіткіше розуміли побут навколо.
Про це розповідає Суспільне.
Це вже п’ятий об’ємний макет, який передали дітям з порушенням зору. Тактильні посібники створили на замовлення школи, там їх використовують на уроках історії та географії.
Десятикласниця з порушенням зору Каріна Солод вивчала макет ванної кімнати та розповіла, яким його уявляє.
– Бачу макет і починаю уявляти собі так само, як ви – зрячі. Починаю собі робити картинку в голові, – пояснила дівчина.
Каріні від народження про навколишній світ розповідає її бабуся – Валентина Осінська. Жінка зазначає, що важко пояснити дитині, який вигляд має, наприклад, будинок. А коли є макет, тоді можна його уявити.
За словами завідувачки кафедри дизайну Інни Яковець, перед виготовленням макету студенти розробляють проєкт, підбирають зразки матеріалів.
– Ванна кімната — це новий макет, який ми вводимо. До цього – це був зріз кори, якісь природні елементи ландшафту. А зараз – це ванна кімната і це зовсім інші матеріали, бо це внутрішній простір, – прокоментувала жінка.
Учениця спецшколи Каріна Солод розповіла, що попри важливість кожного макету, її улюбленим залишається черкаська дамба через Дніпро, оскільки багато нею їздила з сім’єю автомобілем та уявити змогла тільки після тактильного знайомства.
– Це дорога. Мені словесно пояснювали багато разів, що з права річка, зліва – річка, десь дерева, трави. Але це ще було не таке уявлення. А коли я побачила макет, в мене розширився мій простір, – розповіла дівчина.
Додамо, кафедра дизайну ЧДТУ співпрацює зі спецшколою вже чотири роки. Однак співпраця освітніх закладів триває — студенти й надалі виготовлятимуть подібні тактильні посібники.
Нагадаємо, шість школярів із Черкащини отримуватимуть стипендію президента.
Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.