Черкаські студенти передали незрячим дітям тактильну копію ванної кімнати

Фото: Суспільне

Студенти Черкаського державного технологічного університету створили мінікопію ванної кімнати, аби незрячі діти чіткіше розуміли побут навколо.

Про це розповідає Суспільне.

Це вже п’ятий об’ємний макет, який передали дітям з порушенням зору. Тактильні посібники створили на замовлення школи, там їх використовують на уроках історії та географії.

Фото: Суспільне

Десятикласниця з порушенням зору Каріна Солод вивчала макет ванної кімнати та розповіла, яким його уявляє.

– Бачу макет і починаю уявляти собі так само, як ви – зрячі. Починаю собі робити картинку в голові, – пояснила дівчина.

Каріні від народження про навколишній світ розповідає її бабуся – Валентина Осінська. Жінка зазначає, що важко пояснити дитині, який вигляд має, наприклад, будинок. А коли є макет, тоді можна його уявити.

За словами завідувачки кафедри дизайну Інни Яковець, перед виготовленням макету студенти розробляють проєкт, підбирають зразки матеріалів.

– Ванна кімната — це новий макет, який ми вводимо. До цього – це був зріз кори, якісь природні елементи ландшафту. А зараз – це ванна кімната і це зовсім інші матеріали, бо це внутрішній простір, – прокоментувала жінка.

Фото: Суспільне

Учениця спецшколи Каріна Солод розповіла, що попри важливість кожного макету, її улюбленим залишається черкаська дамба через Дніпро, оскільки багато нею їздила з сім’єю автомобілем та уявити змогла тільки після тактильного знайомства. 

– Це дорога. Мені словесно пояснювали багато разів, що з права річка, зліва – річка, десь дерева, трави. Але це ще було не таке уявлення. А коли я побачила макет, в мене розширився мій простір, – розповіла дівчина.

Фото: Суспільне

Додамо, кафедра дизайну ЧДТУ співпрацює зі спецшколою вже чотири роки. Однак співпраця освітніх закладів триває — студенти й надалі виготовлятимуть подібні тактильні посібники.

Нагадаємо, шість школярів із Черкащини отримуватимуть стипендію президента.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.