Зоомагазин Леопольд

Черкаські СУБи заборгували за електроенергію понад 3 мільйони гривень

Придніпровська та Соснівська СУБ за три місяці цього року заборгували ТОВ “Черкасиенергозбуту” понад 3 мільйони гривень.

Про це сьогодні під час вранішньої наради у мерії повідомив керівник ТОВ «Черкасиенергозбут» Євгеній Лут.

Як повідомив керівник у коментарі “Вісімнадцять три нулі”, Соснівська СУБ за три місяці заборгувала майже 1,787 мільйона гривень, Придніпровська – 1,597 млн. грн. Остання служба написала відстрочку, але згідно графіку кошти не сплачувалися. У СУБі кажуть, що рахунки заарештовані. Соснівська СУБ навіть не написав гарантійного листа.

– Від нашого товариства залежить енергопостачання не лише комунальних підприємств та бюджетних установ міста та області, але й інших юридичних споживачів, і що дуже важливо, всього населення області. Історично склалося, що і населення, і бюджетні установи платять із затримкою у місяць. На сьогодні загальна сума касового розриву складає 160 мільйонів: 120 – по населенню, ще 40 – по бюджетним установам. Якщо ми не зможемо по передплаті купувати необхідні обсяги електроенергії, то ДП «Енергоринок» просто не дасть потрібні обсяги електроенергії і вся область тоді може залишитись без електропостачання, – пояснив журналістам видання «18000» керівник ТОВ «Черкасиенергозбут».

Натомість представники СУБів стверджують, що не мають права підняти тариф, а чинний – не відповідає реальній вартості.

Окрім того Євгеній Лут звернув увагу на ще один аспект, який цілком здатний ще більше ускладнити ситуацію з Придніпровською та Соснівською СУБ:

– Зараз тривають конкурси на управління СУБами і ми маємо ризик. Адже коли будуть створені нові юридичні особи, тоді може статись так, що буде незрозуміло, з кого доведеться стягувати борг. СУБ «Митниця» вже збанкрутувала і це підприємство має борг за спожиту електричну енергію перед ПАТ «Черкасиобленерго». І це при тому, що СУБи мали кошти, щоб сплатити за спожиту електроенергію, але вони витратили їх на інші потреби, – наголосив у коментарі виданню «18000» Євгеній Лут.

Як повідомив він на вранішній нараді, ТОВ “Черкасиенергозбут” має намір звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості та розірвання договору. Це можна зробити у судовому порядку, якщо заборгованість сягає більше двох місяців.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *