Черкаські судді за одне засідання вирішили відпустити Новікова

Ілля Новіков, 2021 рік

Черкаським суддям вистачило одного повноцінного засідання, щоб підтвердити невинуватість обвинуваченого і смерть потерпілого через падіння на асфальт.

Рішення Черкаського апеляційного суду напередодні оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Справа стосується інциденту, який трапився ще у жовтні 2016 року. Під час відпочинку у нічному клубі у тоді ще 22-річного Іллі Новікова виникли претензії до поведінки 29-річного кам’янчанина Сергія Бондаренка. Останній буцімто сказав щось дружині Іллі. Новіков виштовхав Сергія на вулицю і почав бити, після кількох ударів той впав. За понад 10 годин Сергій помер у лікарні, не приходячи до тями.

Справу розглядали вже в судах кількох інстанцій: перша й касаційна – присудили Новікову вісім років позбавлення волі, із яких Ілля відсилів рік. Далі справу відправили на перерозгляд, бо захисники обвинуваченого заявили про нововиявлені обставини. Мовляв, за експертизою смерть настала від падіння на асфальт, а не від ударів. Соснівський суд засудив Новікова за вбивство з необережності, призначив умовне покарання і відпустив у залі суду. 

Прокурор Іван Шерстобітов подав апеляційну скаргу ще в березні. Відтоді суд призначав близько п’яти засідань, під час яких справу так і не розглянули. Відбувалося кілька самовідводів суддів, засідання переносили через відпустки та лікарняні членів колегії. Відтак, у справі відбулося одне засідання з повноцінним розглядом справи – 14 вересня. Цього ж дня колегія суддів під головуванням Юрія Биби проголосила вирок – лишити в силі вирок судді Соснівського суду Рябухи, тобто умовний термін за ненавмисне вбивство й хуліганство. 

Прокуратура не погоджується з таким рішенням суду й нині вивчає його на предмет законності та вирішує питання щодо подання касаційної скарги. 

Хочеш читати ще більше судових матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE 

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Реклама

коментарі

5 Коментарів

  1. Ось так бабло “побєждаєт” зло.

  2. Он не отсидел и года, в статье ошиблись. Видел его в магазине через несколько месяцев после инцидента. Бред – человек типо сам об бордюр упал…что за херня, судья вообще там обкурился что-ли

    1. Чудак во время условного ходил тренил и в банях парился. Шарик круглый, Ильюша.

  3. Якби то був не простий хлопець Бондаренко, а син прокурора або судді – то тоді точно відбулося б правосуддя. А так…Й надалі будуть бити до падіння на асфальт і нічого за це не буде. Наче він САМ впав, не від удару…

  4. у нас сажают только б*длохолопов у кого есть деньги и связи не могут быть наказаны. феодально общинный строй!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.