Шукаємо крайнього у актуальному питанні черкаських тротуарів, щільно покритих льодом у останні дні.
– Протягом минулої доби 101 людина звернулася до травмпункту. Тобто потік пацієнтів збільшився удвічі. Найчастіше звертаються з переломами верхніх кінцівок. Звертаються особи усіх вікових категорій. До снігу у січні – зверталися в середньому 30-40 осіб, – коментує очільник травмпункту Олексій Михальченко.
Невтішна статистична інформація із травмпункту чітко вказує, на те, що було очевидним ще вчора ввечері: черкаські тротуари стали небезпечними.
Розібратися із, здавалося, простим питання, хто відповідає за їх стан у місті, прогнозовано непросто.
Минулої зими послуги із зимового утримання доріг надавав підрядник, що виграв тендер – «Свій лад». Згідно з укладеним договором, тротуари були його зоною відповідальності.
Цієї зими було вирішено відмовитися від залучення підрядника до зимового утримання доріг. Цю послугу має надавати КП ЧЕЛУАШ. На відповідні потреби підприємства із бюджету спрямували 20,77 мільйонів гривень у його статутний фонд.
При цьому визначення заходів розписано максимально розмито. Є формулювання про зимове утримання доріг, утримання МАФів та зупинок транспорту, проте чітка згадка про тротуари – відсутня.
– ЧЕЛУАШ не відповідальний за тротуари. Є правила благоустрою. Там написано чітко, що прилеглі території утримуються землекористувачами. Нічийних територій фактично немає. Це 50 метрів від закріпленої ділянки. Якщо далі – то територія ділиться навпіл між суміжними землекористувачами, – коментує начальник управління вуличної інфраструктури міської ради Сергій Отрешко.
Отрешко додає, що ЧЕЛУАШ також прибирає тротуари вздовж основних магістралей, хоча не повинен це робити.
Юристка Людмила Бордунос розповідає, що є рішення Верховного суду, який свого часу стягнув кошти на користь людини, що травмувалася впавши на льоду у Черкасах.
– Якщо людина отримала травму на території, яка закріплена за «балансоутримувачем», вона може стягнути кошти із особи, яка не прибрала територію у судовому порядку. Є рішення Верховного суду. Чоловік зламав бедро на території Центрального ринку. Суд стягнув всі матеріальні затрати і моральну шкоду. Потім чоловікові була потрібна ще одна операція, і суд стягнув додаткові витрати на лікування, – розповідає вона.
За словами юристки, щоб дізнатися, на чиєму балансі територія, варто звернутися до міської ради.
сергій отрешко,а чому в Дахнівці вулиці не чищені? чи це не місто?
Як самому іздити,не важко?
якби так виконували роботу як розказують…до прикладу зупинки міськ.транспорту..фопи від себе відгорнули сніг а з вулиці до остановки відгребли машини сніг з вулиці..і снігом перегородили вхід до транспорту..зуп.о.теліги..
Я сама була свідком як всі фопи розчищали сніг і самі своїми силами справлялися з негодою
Норм устроились как это челуаш не отвечает за тротуары? Тае зачем они нужны дармоеды
треба вчасно в достатньому об,еми використовуватисумиш соли з писком
Зламав БЕДРО..,
бЕДРО…..
Сором
Я також мешкаю в Черкасах,і складається у мене таке враження,що комунальники взагалі ні чорта не роблять з цією кригою,яка понамерзала буквально всюди.Навіть мені,маючи армійські чоботи,з потужною,рель’єфною підошвою,нерідко доводиться докладати зусиль,аби не впасти і не покалічитися.А тим часом,погода в найближчі кілька днів покращуватися точно не збирається,посипання вулиць піском і сіллю не дуже-то впливає на ситуацію,і криги на вулицях подекуди намерзло стільки,що її вже ломами й сокирами розбивати треба.Тож виникає логічне запитання:чи збирається міська влада вживати якихось реальних дій для боротьби с цією капостю,чи знову,як завжди,далі красномовних балачок справа не зайде?
Якби у нас, подавали до суду,як за кордонрм, то напевно такого не було б. А при даних обставинах ніхто нічого не робитиме, щоб зекономити гроші у власні кишені.
і знову,здрастуйте!
Доповідаю. Щойно зробив ревізію до особняка пана Отрешка,що в лісі і стверджую,що до самих воріт домоволодіння дорога прочищена грейдером.
Питання: на холери йому ці жителі з іхніми проблемами? у нього все хорошо. І щей грошва капає з моіх,бляха,податків.
Оце вам,шановні,і вся справедливість.
Головне,гарно і красочно описати,як вони важко роблять.
А своіх 500-700 тисяч у рік вони зароблять. І це без премій.
Тай хто ми для них? бидло ми для них.
дорога до двору пана Отрешка прочищена грейдером аж до воріт.
От вам і вся правда.
Хочу в мерію на роботу.
чекаємо на весну, але там теж підтоплення підуть у підвали і приватні домоволодіння, а з кригою на тротуарах вже пізно боротися, бо притоптали сніг…….
Скрізь по Черкасах повна срака,біля школи «Берегиня»бабусі падали з першокласниками,за додаткові послуги з людини кожного міс.по260грн.в середньому,питання —на відро піску бляді не найшлося грошей?накрашена блядота вишиває,а діла нідочого немає!!!
Вибрали ж собі мера в два заходи а виходить тепер за класиком”Спасение утопающих дело рук самих утопающих”