Черкаський нардеп пропонує саджати українців за критику влади

Олег Арсенюк

Група народних депутатів пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею про покарання громадян, які здійснюють у соцмережах (під вигаданими іменами) «втручання у діяльність фізичних і юридичних осіб», якщо «такі дії вчинені на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, національній, державній, економічній чи інформаційній безпеці України».

Серед ініціаторів законопроєкту – черкаський нардеп Олег Арсенюк.

Законодавча ініціатива, направлена нібито на боротьбу з «ботофермами», передбачає штрафи, виправні роботи та навіть позбавлення волі, пише “Громадське“.

У тексті законопроєкту № 9223 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України», «порушників», чия діяльність не матиме ознак держзради, автори пропонують штрафувати від однієї до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Ті ж самі дії, вчинені повторно або «за попередньою змовою групою осіб», або для здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій державними органами чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, каратимуться обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо дії сприяють підвищенню рівня соціальної напруги, порушують конституційні права і свободи громадян чи «іншим чином загрожують нацбезпеці», однак не мають ознак державної зради, вони каратимуться штрафом у розмірі від 750 до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 1 року.

Такі самі дії, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з конфіскацією майна.

У пояснювальній записці парламентарі вказують, що законопроєкт спрямований нібито на боротьбу з ботами та не порушує прав і свободи громадян:

«Соцмережі не дуже реагують на повідомлення про фейкові профілі і сторінки, які причетні до інформаційних атак. Але цю проблему, напевно, варто вирішувати іншими законодавчими змінами, які дозволять посилити позицію спеціально уповноважених державою органів у комунікуванні з власниками, керівниками (офіційними особами) соцмереж, інших інформаційних платформ».

Як повідомляв “18000”, СБУ затримала агентку фсб, яка намагалася влаштуватися до органу місцевого самоврядування.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі
4 Коментарі
  1. Лол сядет он! Вообще обнаглели вкрай

  2. Фу! Самий мерземний з депутатів. Цікаво, він взагалі писати вміє? Продуктивність ініціативи зашкалює

  3. Фуу..ДУПОЛИЗ

  4. Такий закон є в рашці, яка вбиває наш народ!!! Правильним курсом идьоте, товариши!!!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *