Черкаський суд покарав попередженням водія електросамоката, який втрапив у ДТП

Соснівський районний суд Черкас визнав винним водія електросамоката – місцевого пенсіонера, в порушенні правил дорожнього руху. Але він відбувся попередженням. 

Про це повідомляє “Главком”.

Аварія сталась 25 липня у Черкасах. Водій електросамоката Ninebot Kickscooter max G30, рухаючись тротуаром, зіткнувся з автомобілем Volkswagen Passat, який виїхав з прилеглої території. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди електросамокат і автомобіль отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

У суді пенсіонер не визнав вини. Наполягав, що саме водій автівки не переконався у відсутності перешкод і скоїв наїзд на нього. Більше того чоловік наголосив, що чинне законодавство не визначає правовий статус електросамокатів, зокрема, місць, де він має право їздити. Тому у своїх діях водій електросамоката не вбачав складу адміністративного правопорушення.

Крім цього, у суді аргументи висловив і захисник пенсіонера. Він заявив, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушеннями. Зокрема, у документі зазначено посилання на норму правил дорожнього руху, яка забороняє велосипедисту рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках. Натомість захисник зазначив, його клієнт їхав не на велосипеді, а на електросамокаті. Відповідно до Правил дорожнього руху та Закону України «Про дорожній рух», електросамокат не є транспортним засобом, а особа, яка керує електросамокатом, не є водієм.

Суд зрештою визнав винним водія електросамоката у порушенні правил дорожнього руху.

“У Правилах дорожнього руху відсутнє визначення електросамокату або самокату. Водночас, аналізуючи визначення «транспортний засіб», можна дійти висновку, що електросамокат відповідає поняттю «транспортний засіб», оскільки призначений для перевезення людей. А чоловік використовував його саме з цією метою, коли здійснив зіткнення з автомобілем”, – заявив суд.

Феміда додала, що електросамокат не мав права їхати тротуаром.

Та суд не став штрафувати водія електросамоката, оскільки той є пенсіонером та інвалідом ІІ групи. А тому обмежився усним зауваженням.

Нагадаємо, в Черкасах затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. Инвалид 2 группы каким то образом на нем может ездить? И за что он эго купил?
    Явно инвалидность купленая

  2. А я его частенько вижу. Он постоянно гоняет на этом самокате за 18 тысяч грн. по Сумгаитской и Одесской. Здоровенный такой дядя весом более 100 кг. и ростом под 190 см. На инвалида не похож от слова соооовсем. Такой если налетит своим самокатом на ребёнка…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *