Соснівський райсуд Черкас виправдав депутата Черкаської обласної ради, бізнесмена Олександра Короткова. Його підозрювали в заволодінні багатомільйонним майном державного підприємства у Тальному.
Як зазначається в ухвалі, слідство встановило, що внаслідок його дій майно державного підприємства по суті було приватизоване за 6,15 мільйонів гривень попри фактичну вартість в понад 54 мільйони гривень.
Натомість суд встановив ряд процесуальних порушень з боку обласної прокуратури та розцінив докази у справі є недопустими. Опісля визнав Короткова невинуватим.
Про це йдеться у вироку Соснівського райсуду Черкас.
Згідно з матеріалами ухвали, органи досудового розслідування обвинувачували депутата у тому, що він будучи керівником виробничо-заготівельного підприємства «Тальне» здійснив незаконне відчуження його майна шляхом виведення цілісного майнового комплексу. При цьому хлібокомбінат, що був дочірнім підприємством державної компанії «Хліб України», включений до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Окрім того, свої дії Коротков не погодив із власником – Кабінетом Міністрів.
Як зазначається в ухвалі, впродовж 2007-го року він надав для схвалення на засідання комітету кредиторів план санації підприємства, який передбачав створення на базі майна «Тальне» приватного суб`єкта господарювання у формі ТОВ «Тальне», чим створив сприятливі умови щодо його незаконного схвалення. У 2008 році господарський суд області затвердив план санації божника ДВЗП «Тальне».
При складанні плану Коротков зазначив, що на виконання плану санації ДВЗП «Тальне» зобов`язане продати, а підконтрольне йому товариство ТОВ «Кварк» викупити корпоративні права боржника у новоствореному ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне» на 6,15 мільйонів гривень.
У 2008 році він надіслав клопотання до Тальнівської міської ради про визнання за ТОВ «КХП «Тальне» права власності на цілісний майновий комплекс, який належить ДВЗП «Тальне». Міський голова підписав відповідне рішення.
Без проведення будь-якої незалежної оцінки основних фондів ДВЗП «Тальне» він уклав договір купівлі-продажу корпоративних прав учасника ДВЗП «Тальне» з ТОВ «Кварк», таким чином реалізував 99% статутного фонду державного підприємства за ціною 6,15 млн грн. Далі майно товариства було передано акціонерному товариству «Агро Інвест Компані», що було зареєстровано в Празі. 70% статутного капіталу цієї компанії належало Короткову та його дружині. У 2013 році майно в управління отримало товариство «Крупп-Арт».
Згідно з текстом ухвали станом на момент приватизації майно ДВЗП «Тальне» оцінене в понад 54,6 мільйони гривень.
Органи слідства кваліфікували дії Олександра Короткова як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.
Загалом справа розслідувалася із 2013 року. 25 квітня 2017 року прокуратура Черкаської області вручила депутату підозру в заволодінні майном держпідприємства.
У судовому засіданні Коротков свою вину не визнав та повідомив, що рішення про ведення санації приймалося колегіально та без його участі. Підприємство «Кварк», за його словами, було обрано комітетом кредиторів. Свої дії він пояснив виконанням плану санації, схваленому кредиторами. У суді Коротков стверджував, що всі його дії була перевірена судами всіх інстанцій, процедура санації була проведена законно.
Дослідивши докази, суд дійшов до висновку, що вина Короткова не доведена і не підтверджена дослідженими в ході судового слідства доказами.
Також суд встановив, що прокуратура порушила норми кримінально-процесуального кодексу при оголошенні та врученні підозри. Депутату місцевої ради підозру має вручати Генпрокурор, його заступник, або ж керівник регіональної прокуратури, натомість це робив прокурор відділу Іван Луговський.
Окрім того, суд не знайшов підтвердження низці тверджень зі сторони обвинувачення, а також дійшов до висновку, що вилучені речі і документи є недопустимим доказами через низку процесуальних порушень.
6 серпня Соснівський райсуд Черкас своїм вироком визнав Олександра Короткова невинуватим через відсутність у його діях складу злочину та виправдав його.
аминь