Черкасиводоканал обзавівся новим лабораторним обладнанням за 6,5 млн гривень. Його придбали за кредитні кошти Світового банку для покращення контролю якості води.
Про це повідомляє “Суспільне“.
Працівники лабораторії щодня досліджують водопровідну воду на наявність бактерій. Відтепер аналіз проводять на новому обладнанні. За словами мікробіологині Марини Крайниченко, результати будуть відомі за 18 годин, раніше ж на це витрачали три доби.
Аналіз триває три хвилини. У відібраний зразок води додається речовина – реагент. Рідина перемішується та вливається до стерильної панелі. Її краї склеюють.
– Де інтенсивний жовтий, це спрацював субстрат і ми бачимо, що тут є коліформи. Щоб побачити є тут кишкова паличка або ні ми користуємося UF-боксом, – пояснює мікробіологиня результати проби.
Синій колір, яким відсвічує рідина означає, що в ній є вміст кишкової палички.
Як розповів головний інженер водоканалу Олександр Гончаренко, попереднє обладнання застаріло, йому було понад 30 років.
– Радянські прилади, які мають нижчу чутливість і потребують більшої підготовки аналізу. Найголовніше – це оперативність виконання аналізу. У Європі таке обладнання це норма для лабораторії, – зазначив Олександр.
Лабораторне обладнання придбали за кошти Світового банку – два мільйони гривень.
– Ми взяли кредит на реконструкцію колектора, на будівництво очисних споруд промивних вод і ми провели тендера по виконанню цих робіт. І внаслідок тендерних операцій у нас вивільнилися ці кошти. Ми зекономили ці кошти, які взяли у світового банку під реалізацію цих проектів, – розповідає директор Черкасиводоканалу Сергій Овчаренко.
У зв’язку з цим із 5 лютого тариф на водопостачання та водовідведення для містян зріс на п’ять гривень за кубічний метр.
Нині на підприємстві чекають ще на додаткове обладнання. Воно коштуватиме чотири з половиною мільйона гривень. Якість питної води за ним можна буде контролювати за вісімдесятьма показниками.
Уроды из за их игрушек нам тариф повысили незаконно. Есть Советское качество а они растратой денег занимаются