Черкаський художній музей презентував виставку до Дня Соборності

У Черкаському художньому музеї діє виставка “Історія української революції 1917-1921 років: регіональний вимір”. Нині її можна переглянути онлайн. 

Про це розповідає “Суспільне”.

Інформаційні плакати до музею передав Інститут національної пам’яті України. Виставка присвячена Дню Соборності України, який відзначається 22 січня.

Зі слів культуролога Євгена Савіська, на виставці представлено інформацію про кожен регіон в ті часи.

– Українська революція – цю назву більшовики винищували, бо так її назвали самі учасники революції. Це був час, коли українці почали здобувати волю, революція була предтечею дня Соборності. Не було б революції – не було б Соборності, – зазначив культуролог Євген Савісько.

Історик Віталія Боримського додає, що до Дня Соборності варто пригадати та проаналізувати події 1917-1921 років в Україні.

Він розповів, що українська революція ще має назву “українські національно-визвольні змагання”. Тобто, коли відбулася революція в Російській імперії, то українці захотіли проголосити свою державу. Україна до цього була розділена між Російською та Австро-Угорською імперіями, і українці з обох імперій захотіли об’єднатися в одній державі. Тому День Соборності – це якраз день, коли ми святкуємо Акт Злуки.

На 15 банерах представлені фотофакти подій та діячів тих часів. За словами директорки художнього музею Ольги Гладун, їх розробили в Інституті національної пам’яті. Там займаються відродженням, відновленням, переосмисленням української історії.

До завершення локдауну виставка діятиме в режимі онлайн. Згодом охочі зможуть переглянути роботи у художньому музеї до 14 лютого.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.