Черкаського депутата судять за коштовний подарунок, який виявився не подарунком

17 липня Черкаський адміністративний суд почав розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення депутата Черкаської міської ради Станіслава Лукирича. 

Відповідно до матеріалів, зібраних правоохоронним органами, 12 листопада 2018 року Лукирич отримав у подарунок дві земельні ділянки та житловий будинок за адресою вул. Хрещатик 38 загальною вартістю 755 тисяч гривень. Відповідні правовідносини були зафіксовані договором дарування. Дарувальником виступив Косенко Максим Віталійович. Інформацію про це зазначив сам депутат у своїй щорічній декларації та у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані. 

Разом з тим, відповідно до протоколу, що розглядається у суді, депутат місцевої ради, згідно з нормами чинного законодавства, не має права отримувати настільки коштовні подарунки, максимальний розмір яких обмежений одним прожитковим мінімумом. Виняток – отримання подарунку від близьких осіб або знижки чи бонуси під час загальних акцій.  

Як поясним правоохоронцям сам Лукирич, Косенко не є йому близькою особою. Проте депутат надав позику Максиму Віталійовичу у сумі 140 тисяч гривень, що оформлена відповідною розпискою. Додатково до розписки як забезпечення повернення позики до 29 серпня 2019 року був оформлений договір дарування нерухомого майна. Вже 11 квітня 2019 року Косенко, зі слів Лукирича, повернув йому належну суму коштів, а той натомість віддав розписку та оригінали документів на раніше подароване нерухоме майно і в той же день розірвав договір дарування. Позика у 140 тисяч гривень відображена у щорічній декларації депутата. 

У ході розгляду протоколу суддя встановив низку невідповідностей у його оформленні вимогам законодавства. Документ повернули слідчим на доопрацювання. Зокрема, слідчі вказали некоректне місце вчинення можливого правопорушення, а саме – приміщення Черкаської міської ради, хоча договори укладались за місцем розташування нотаріальної контори. 

Зазначимо, що 5 квітня, за тиждень до розірвання договору дарування, відомості про факт можливого отримання неправомірної вигоди були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Було відкрито кримінальне провадження за статтею 368 Кримінального кодексу України, про що свідчать відповідні ухвали суду.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *