На Черкащині зменшилась кількість хворих на активний туберкульоз органів дихання та хворобу Лайма. Захворювання на сибірку, бруцельоз, висипний тиф, сказ та туляремію цього року в області не реєструвались.
Про це свідчать дані моніторингу стану захворюваності на особливо небезпечні інфекції Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України за одинадцять місяців 2020 року.
Зокрема, згідно з даними моніторингу, у м. Умань, Звенигородському, Черкаському та Тальнівському районах було зареєстроано 4 випадки захворювання на лептоспіроз, що на 1 випадок менше, ніж за аналогічний період минулого року. Показник захворюваності становить 0,33 на 100 тис. населення проти 0,41.
Кількість хворих на хворобу Лайма зменшилась на 33,3% і становить 200 випадків проти 300. Випадки захворювання зареєстровані на 18 адмінтериторіях. Найвищі інтенсивні показники – у м. Черкаси (32,75), Канівському (97,8), Кам’янському (37,7), Тальнівському (33,5) та Чигиринському (34,5) районах.
Захворюваність на активний туберкульоз органів дихання зменшилась на 28,4%. За 11 місяців цього року зареєстровано 302 випадки проти 408 випадків минулого року. Кількість захворювань бацилярного туберкульозу становить 205 випадків. Спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз підтверджений бактеріологічно. Найвищі інтенсивні показники зареєстровані в Смілянському, Драбівському, Катеринопільському, Христинівському, Городишенському, Черкаському, Звенигородському та Чорнобаївському районах.
Кількість виявлених випадків педикульозу зменшилась на 50,2%, відповідно 124 цього року проти 249 випадків минулого року. Найвищі показники ураженості педикульозом зареєстровані у м. Сміла, м. Ватутіне, Городищенському, Лисянському, Кам’янському та Шполянському районах.