Цьогорічний “Громадський бюджет” відтермінували. У мерії пояснили чому

На фото Олексій Дубовий

У Черкасах вчасно не почали збирати проекти на участь у “Громадському бюджеті” через завершення відповідної програми. 

Про це в коментарі 18000 повідомив заступник начальника управління інформаційної політики Олексій Дубовий.

У попередні роки збір проектів починався у червні, а голосування за кращий проект – у листопаді. Проте коли почнеться збір проектів цьогоріч – поки невідомо.

– У нас була програма на 2015-2019 роки. Нині її реалізація завершена. Новий проект рішення про програму на 2019-2022 роки поки що у стадії розроблення, – пояснює Дубовий.

Скільки часу знадобиться на впровадження нової програми – нині питання відкрите. За словами Дубового, розроблення затягнулось через реорганізацію департаменту, який нею опікувався. Надалі “Громадський бюджет” належатиме до компетенції новоствореного управління інформаційної політики. Та до старту цьогорічного збору пропозицій за програму ще мають проголосувати члени виконкому, а опісля – депутати міської ради.

Нова програма дещо відрізнятиметься від попередньої. Зокрема, у ній планують розділити проекти на “громадські” і “бюджетні” (ті, що стосуються шкіл, медзакладів, бібліотек та іншого комунального майна). Окрім того, цьогоріч на впровадження проектів “Громадського бюджету” планують спрямувати вдвічі більшу суму – 20 млн грн. Їх навпіл розділять між “громадськими” та “бюджетними” проектами.

Ще однією “новинкою” стане зростання фінансування малих проектів. Так, на великі проекти буде спрямовано 16 млн (максимальна сума одного проекта – 2 млн грн), а на малі – 4 млн грн (проекти від 50 до 299 тис. грн). 

– Сподіваюся, це дасть змогу перемагати більшій кількості креативних проектів, як-то динамічний павільйон або скейт-парк, – пояснює логіку такого рішення чиновник.

Він також зазначає, що зміни було внесено після проведення круглого столу за участі учасників проекту та всіх, кому небайдужа доля “Громадського бюджету”.

За словами Олексія Дубового, сьогодні в місті вже реалізовано чотири проекти-переможці минулорічного “Громадського бюджету”. Так, вдалося придбати апарат штучної вентиляції легень для дитячої міської лікарні та кисневий концентратор для інфекційної лікарні, реалізувати проект із освітлення вул. Святотроїцької, а також освітлити пішохідну зону на території Третьої міської лікарні. На етапі завершення також проект з облаштування майданчика для вигулу собак у парку Хіміків. Загалом минулоріч за програмою було 14 переможців.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.