COVID-19: як впоратися з занепокоєнням і панікою

Панікуєте через коронавірус? І у вас є підстави, адже, здається, весь світ сьогодні говорить тільки про це. Безумовно, варто турбуватися з приводу COVID-19, але в межах розумного. Центр громадського здоров’я України надав рекомендації, як не піддаватися паніці.

Але разом з тим, непередбачуваність ситуації і тривожні новини в країні та в світі можуть привести до розвитку стресу і появи таких ознак:

– розлади сну;

– проблеми з концентрацією;

– гнів, тривога і паніка;

– підвищена чутливість до свого самопочуття і підвищена стурбованість своїм здоров’ям;

– почуття безпорадності;

– страх людей, які кашляють або здаються хворими;

– соціальна ізоляція.

Для того, щоб зменшити стрес і полегшити паніку, фахівці рекомендують такі кроки:

Не ховайтеся від інформації, але будьте критичними

Важливо бути в курсі останніх новин щодо COVID-19. Але підходьте до новин вибірково: отримуйте факти з достовірних джерел, читайте офіційні сайти. Будьте обережні з публікаціями в соціальних мережах і неспеціалізованих сторінках в мережі інтернет. Особливо намагайтеся уникати публікацій людей, що нагнітають паніку.

Думайте про перспективу

Так, сьогодні увагу мільйонів людей зосереджено на COVID-19. Але пандемія коронавируса – це лише одна з подій у вашому житті. Зосередьте свою турботу на тому, що ви можете контролювати.

Не присвячуйте весь свій час новинам про COVID-19

Відпочиньте від висвітлення ситуації в ЗМІ або соціальних мережах, якщо ви панікуєте з приводу новин або статті, яку ви тільки що прочитали в Інтернеті. Якщо нескінченні розмови про коронавірус вас засмучують, змініть тему розмови, коли зможете.

Будьте уважні і усвідомлені

Не всі, з ким ви контактуєте, інфіковані COVID-19. Хоча обережність і профілактичні заходи надзвичайно важливі зараз, не у всіх, хто кашляє, є вірус. Самосвідомість – велика складова ослаблення громадського неспокою. Зосередьтеся на тому, що ви можете зробити.

Постарайтеся зберегти нормальність

Це може бути важко зі скасуванням поїздок і заходів, з закриттям шкіл і з ідеєю «соціального дистанціювання», які завжди в голові. Але важливо намагатися підтримувати якийсь графік. Рутина змушує більшість людей, особливо дітей, відчувати себе в безпеці. Намагайтеся дотримуватися нормального режиму сну і прийому їжі і зосередьтеся на заняттях, які змушують вас відчувати себе щасливими, таких як читання книги, перегляд улюбленого кіно або гра в настільну гру з сім’єю.

Або прогуляйтеся, поки ви не в карантині, трохи свіжого повітря – це завжди гарна ідея! Дуже добре допомагає впоратися зі стресом фізичне навантаження. Присвятіть час фізичним вправам. Адже для того, щоб підтримувати своє тіло і дух в тонусі, вам зовсім необов’язково потрібен спортзал.

І пам’ятайте про необхідність правильного харчування. Збалансована їжа, багата вітамінами і мікроелементами, зробить ваш імунітет міцніше, щоб ефективніше захищати вас від інфекції.

Якщо ви виявите, що ніяк не можете впоратися зі своїми проблемами, зверніться за допомогою до фахівця з психічного здоров’я. Він або вона може допомогти вам визначити тригери і дати вам інструменти для практики, коли ви виявите, що ви вже не владні над своїм занепокоєнням.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.