Де і за скільки? У мерії розповіли про перспективи будівництва крематорію

Будівництво крематорію на 2 печі без інженерних мереж коштуватиме близько 10 мільйонів гривень.

Приблизні розрахунки озвучила в програмі “Тема дня” на  UA: Черкаси заступниця міського голови Лдмила Бордунос.

– Окрім того в цю суму не враховано підведення водо-, газо-, електропостачання. Загальні розрахунки доцільно робити, коли буде погоджено місце розташування, – говорить Бордунос.

Згідно законодавства,  крематорій має будуватися на відстані мінімум 3 кілометри від останнього житлового будинку. За словами Бордунос, у новому генеральному плані, враховуючи усі будівельна та санітарні норми,  визначено місце.

– Будівництво крематорію та колумбарію, згідно генплану, має бути за 7 кладовищем із урахуванням ділянки для наступного кладовища, – говорить заступник мера.

Згідно чинного законодавства, крематорії можуть як будуватися, так і утримуватися тільки комунальними підприємствами. Нині ж в Україні обговорюється питання надання можливості будівництва крематоріїв інвесторам. 

За словами директора КП “Комбінат комунальних підприємств” Анатолія Бейна, будівництво крематорію не означає, що люди відмовляться від традиційних поховань.

– Будівництво крематорію – це альтернатива, це право вибору, яке залишатиметься за людьми, – додає Бордунос. 

Реклама МХП

коментарі
5 Коментарів
  1. Пропоную розглядать можливість внесення в технічні умови будівництва крематорію і можливість спалювання небезпечних медичних відходів класу В – матеріали забруднені кров’ю (кровопровідні магістралі, голки, шприци, інше). Після успіху медичної реформи така потреба виникне однозначно. Об’єм спалювання можна визначати приблизно в декілька тон в день. Медзаклади будуть за цю послугу платить. Це рентабельно.На сьогодні реальний ближчий пункт спалювання відходів в місті Славутич Чернігівської області.

  2. Підтримую будівництво крематорію і пропозицію Анатолія Гетьман. Ще б побудувати стіну навкруг діючих чи старих кладовищ з нішами для сімейного поховання урн з прахом. Кожна сім”я яка виявить бажання зможе купити свою сімейну нішу. Таким чином би компенсувались витрати по будівництву стіни і не потрібно б було використовувать землю під поховання. І люди б підтримували порядок біля своїх поховань .

  3. Підтримую попередніх коментаторів. Дійсно, потреба в утилізації медичних біологічних матеріалів є, і потребує розв’язання на рівні міста.. А ідею колумбаоію в межах кожного з існуючих кладовищ фактично зірвали з язика. Надихнув до роздумів досвід Іспанії, нажаль, не можу додати фото. Там багатоповерхові колумбарії-криптарії.

  4. Краще б мусороперероблюючий завод збудували, про екологію подбали про людей!!!! А не те як нас спалити щоб місце для поховання зберегти.

  5. Краще б мусороперероблюючий завод збудували, про екологію подбали про людей!!!! А не те як нас спалити щоб місце для поховання зберегти.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *