Децентралізація «Слуги Народу»: Як партія надала своїм осередкам більше повноважень

13 березня 2021 року відбувся позачерговий ХІ з’їзд партії «Слуга Народу». Делегати ухвалили новий статут, який принципово змінює організаційну структуру партії. Відтепер керівними органами політсили є Політична рада та Національна рада громад, які зосередять увагу на політичній децентралізації та необхідності повноцінного розвитку громад.

Що передбачає новий Статут та як це допоможе реалізувати політику народовладдя, читайте у нашому матеріалі.

Головний майданчик регіональної політики

Нацрада громад стане головним майданчиком партії, де обговорюватимуть проєкти державних рішень щодо місцевого самоврядування, регіональної політики та її реалізацію.

Членами НРГ автоматично стають голови обласних організацій, адже саме вони найкраще обізнані із проблемами своїх регіонів. Новий орган ухвалюватиме стратегічні й тактичні рішення щодо регіональної політики партії. Також НРГ матиме право скликати парламентську фракцію СН та Політичну раду партії.

Крім того, Рада затверджуватиме фінансування місцевих організацій за погодженням із Головою партії. Загалом це третина усіх коштів, що надають партії з держбюджету.

Нацрада попередньо розглядатиме та надаватиме рекомендації Політичній раді партії щодо відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

Все це надає осередкам широкі повноваження та посилює зв’язок із регіонами. Таким чином саме нижній рівень стане ключовим у реалізації програми партії та Президента України.

Засідання Національної ради громад проводитимуться щонайменше раз на місяць. Термін повноважень Голови НРГ та його заступника – не більш двох років.

Народна Доктрина партії

Одним із прикладів залученості регіонів у політику партії та держави є ухвалення Доктрини. На XI з’їзді партії делегати вже ухвалили цей документ. Але до неї ще будуть вносити зміни та уточнення за результатами обговорення на регіональних партійних конференціях, в місцевих організаціях і первинних осередках.

Доктрина – це дорожня карта «країни мрій». Вона є основною частиною стратегії розвитку країни. Це, по суті, програма Президента і партії, яка доопрацьована впродовж перших двох років роботи при владі.

Доктрина складається з двох великих частин. Перша – це загальні принципи партії зі стратегічною метою, вона також містить ідеологічну декларацію партії. Друга – визначає п’ять головних напрямків, за якими створюватиметься нова країна.

Також передбачено двадцять секторальних напрямків, які відповідають основним сферам життя суспільства та відображають план дій у кожній з цих сфер до 2024 року.

Нова структура партії на місцях

Нова структура керівних органів буде і на регіональному рівні: буде створено Політичну раду області та Раду громад області. До неї увійдуть керівники місцевих організацій «Слуги Народу».

– Така структура дозволить забезпечити максимальну участь членів партії не лише в ухваленні, а й в розробці партійних рішень, формулювати проєкти політичних рішень і обговорювати їхнє ухвалення безпосередньо з депутатами чи міністрами, гнучко реагувати на зміни ситуації, – пояснив Олександр Корнієнко.

Таким чином новий статут запроваджує низку важливих новацій. Партія отримує потужний канал зворотного зв’язку із громадами через партійців на місцях. Вона контролюватиме діяльність депутатів і матиме можливість оперативно отримувати інформацію у разі втрати довіри виборців до депутата.

– Гордий очолити один із вищих керівних органів партії – Національну раду громад. Це буде майданчик, де обговорюватимуть проєкти державних рішень щодо місцевого самоврядування, регіональної політики та її реалізації, – розповів голова Черкаської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Олександр Завітневич.

Також «Слуга Народу» розширює можливість для активних громадян почати працювати у партії та будувати кар’єру в сфері місцевого і державного управління.

Вперше в історії української політики місцеві організації та первинні осередки отримують від політичної партії широкі можливості. Відтепер осередки можуть бути створені на рівні міст, що не є центрами територіальних громад, а також – на рівні сіл, селищ, вулиць, кварталів і навіть будинків. Регіональні організації можуть відкликати депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

Нагадаємо, що після останніх місцевих виборів партія стала всеукраїнською. «Слуга Народу» має понад 1 тис. фракцій по всій Україні, понад 6 тис. депутатських мандатів місцевих рад і понад 220 голів місцевих рад.

Приєднуйся до команди політичної партії «Слуга Народу», скануй QR-код

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *